עכשיו ג', 21 אוקטובר 2014, 05:07 חיפוש מתקדם

מדריך לביצוע ROOT לHTC WILDFIRE

המנהלים: מנהלי פורומים, מנהלי HTC

מדריך לביצוע ROOT לHTC WILDFIRE

הודעהעל ידי Tin177an » ג', 11 ינואר 2011, 19:11

כמו שכתבתי בפוסט הקודם(בבלוג),לא מזמן רכשתי לקרובת משפחה את מכשיר הWILDFIRE המואד מומלץ,והיא מאוד נהנת ממנו למרות שהיא לא "אדם טכנולוגי".
מה שהיא חסר לי כשעבדתי על המכשיר לצורך סידור העברית הוא מדריך ROOT מפורט, יש לי נסיון עם מחשבים ועם ביצוע ROOT והתקנה ומחיקה של רומים שונים אבל לדעתי המדריכים שיש הן בXDA והן בIANDROID לא מפורטים מספיק ויותר מדיי טכניים אז החלטתי לכתוב מדריך משל עצמי בתקווה שהוא יהיה מספיק ברור)
המקור הוא מXDA מהטרד הנ"ל:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788776
כמובן שכול הקרדיט למדריך באנגלית הולך לXDA ולבחור שערך וכתב את המדריך.

לראשונה יצא לי עם מכשיר הWILDFIRE להשתמש בתוכנה\כלי בשם Unrevoked ואני מאמין שהמדריך שאני כותב עכשיו יתאים בעצם לכול מכשיר HTC שנתמך על ידי התוכנה.
תהליך קבלת הROOT במכשיר מתחלק ל2(כמו שכבר כתבתי באריכות בפוסטים העוסקים בנושא), בחלק הראשון מקבלים ROOT "חומרתי" זו בעצם גישה שמאפשר לנו לבצע פעולות ב"BIOS" של המכשיר או בשמו אצל HTC הHBOOT. לאחר שקיבלנו את הגישה לBIOS אנחנו(יותר נכון Unrevoked באופן אוטומטי) תדחוף מחיצת "ריקבורי" חדשה שתאפשר לנו להתקין רומים לא רשמיים של גוגל(על יתרונות הרומים האלה אתם מוזמנים לפשפש בבלוג שלי,מספיק רק לומר שמי שהמכשיר שלו מריץ גרסה 2.1 ומטה של אנדרואיד או רוצה תמיכה טובה יותר בישור לימין צריך ROM שהוסיפו בו את התמיכה).
*המדריך נכתב בשביל משתמשי WINDOWS, להבנתי יש דרך פשוטה יותר(עם כי גם הדרך הזו לא בדיוק מסובכת) על ידי שימוש בלינוקס, למשתמשי המקינטוש אני מאחל הצלחה בגוגל.

אז קדימה לעבודה:
התהליך מתחלק ל2 שלבים עיקריים בשלב הראשון והארוך צריך לגרום למחשב לדבר עם הפלאפון,כלומר צריך לגרום לזיהוי חומרת המכשיר על ידי מנהל ההתקנים של המחשב.
בשלב הזה אין לכם איך לדפוק את המכשיר\המחשב מדובר בהתקנה של דרייבר.
חלק 1
1.הולכים לכתובת הנ"ל
http://unrevoked.com/rootwiki/doku.php/ ... er_install
ומורידים ממנה את הקובץ ZIP בשם unrEVOked modified USB driver ומחלצים את הקבצים שבו. מדובר דרייבר לכול דבר.
*יש שם תמונות שממחישות בצורה דיי טובה את השלבים בחלק הראשון של המדריך.
**להבנתי הדרייבר מתאים לכול מכשירי הHTC איתם Unrevoked עובדת.

2.מכבים את הטלפון ומכניסים אותו לBIOS שלו כלומר לHBOOT על ידי לחיצה בו זמנית של מקש הPOWER ומקש הווליום.

3.בשלב הזה אחרי שנכנסו לHBOOT(מסך לבן עם תפריטים ו3 רובוטים בתחתית) מחברים את כבל הUSB למכשיר ולמחשב,המטרה הסופית שלכם היא שהמחשב יזהה את הפלאפון ויפתח את אשף התקנת החומרה,למיטב הבנתי הHBOOT בנוי בצורה שונה ממכשיר למכשיר למשל אצלי בWILDFIRE ברגע שחיברתי את כבל הUSB ישר קיבלתי הודעה שזוהתה חומרה חדשה ועל מסך המכשיר יכולתי לראות את הכיתוב HBOOT USB PLUG בגרסאות אחרות של הHBOOT יש צורך במסך הראשי של הHBOOT לרדת 4 פעמים למטה על ידי שימוש בחיצי הווליום עד שמגיעים ל HBOOT USB ואז לבחור בו בעזרת לחיצה על כפתור הPOWER. בשורה התחתונה כול השלב הזה נועד רק בשביל לקבל הודעה נחמדה על המסך שאומרת שזוהתה חומרה חדשה,ואין מה להיבהל אם אין לכם את האפשרות לרדת 4 פעמים למטה.

4.המחשב יכשל בזיהוי החומרה,בשלב הזה נלך למנהל ההתקנים ונמצא שם תחת "Other devices" התקן תחת השם: "Android 1.0 device". לחיצה ימנית על ההתקן ונבחר ב Update Driver Software וכעת נבחר ב" Browse my computer for driver software" נבחר את התיקיה שנוצרה לאחר שחילצנו את קובץ הZIP בסעיף הראשון, כעת נאשר ונתן למחשב לעשות את שלו בסופו של דבר הדרייבר יותקן(עם יקפצו אזהרות פשוט לאשר ולהמשיך),לאחר סיום התהליך. תחזרו למנהל ההתקנים ותוודאו ש תחת "Android Phone" יש התקן בשם" Android Bootloader Interface".

.בעצם עכשיו(בתקווה כי לי היו הפתעות) סיימנו את השלב שגורם למחשב לדעת לדבר עם הפלאפון ואנחנו בעצם עוברים לשלב השני של המדריך החלק שאמור להיות יותר פשוט.

חלק 2
1.מנתקים את כבל הUSB מהמכשיר ומדליקים אותו מחדש(מחכים שידלק לגמריי).
2.תסירו (אם מותקנת) את HTC Sync או כול תוכנה אחרת שתרצה "לדבר" כי לרוב זה יפריעה לתוכנת הUnrevoked לעשות את העבודה שלה.
3.תוודאו שמצב ה"USB Debugging" במכשיר מודלק אצלכם על ידי:
Menu>>Settings>>Applications>>Development and ושם שמנו ב V את אופציית ה " USB debugging".
4.מחברים את המכשיר אותו הפעלנו מחדש(בדגש על דלוק בתוך מערכת ההפעלה ולא בHBOOT) בעזרת USB למחשב וגוררים את ה notification bar ובו בוחרים ב"Charge Only ומסמנים את "Remember this" ב V.
*יכול להיות שהניסוח בעקבות גרסאות שונות של מערכת ההפעלה יהיה טיפה שונה, הנקודה היא שאתם לא רוצים שהמכשיר ינסה לדבר עם המחשב, הוא מחובר לצורך חשמל בלבד ויש לו את האפשרות לקבל פקודות דרך "USB debugging".
בהנחה שבניגוד אליי האלים חייכו אליכם המכשיר בעת חיבורו למחשב בUSB יזוהה על ידי המחשב אם זה קרה הכול טוב ויפה וממשיכים ישר לשלב 5. אם זה לא המצב ואתם רואים שקיבלתם הודעה על חומרה שלא זוהתה ממשיכים את סעיף 4 לפי הABC
4א.קודם כול להירגע, לא אתם אשמים בלינוקס זה לא היה קורה(שם לפי מה שכותבים התהליך באמת יותר פשוט אבל מצריך צריבה של דיסק אובנוטו והרצה שלו באופן וירטואלי בקיצור מי שאין לו רקע שישאיר את זה כמפלט אחרון).
4ב.הולכים למנהל ההתקנים ושם רואים שליד ADB DRIVER(אני לא בטוח ב100 אחוז בשם) יש משולש צהוב, לחיצה ימנית:
Update Driver -> Search My PC -> List Available drivers -> Android Phone(s)
למקרה שהרשימה ריקה(אצלי זה לא היה המקרה),חוזרים בעצם על השלב שעשינו בחלק הראשון בסעיף האחרון(4). כלומר לחיצה ימנית והתקנה מתוך תיקיה(אותה תקיה אליה חילצנו את קובץ הZIP אותו הורדנו בתחילת המדריך). בתוך התקיה מחולצת נכנסים לתקיה בשם Android USB Driver ושם בוחרים בקובץ עם סיומת INF.
*אני דווקא התחלתי מניסיון להתקין את הדרייבר מחדש(מה שנכשל) ורק לאחר מכן נתקלתי בהצעה אותה אני ממליץ לנסות קודם כלומר ב:
Update Driver -> Search My PC -> List Available drivers -> Android Phone(s).
5.עכשיו שהטלפון שלנו מזוהה(בתקווה בלי להיכנס לסעיפים 4א ואב) אפשר להתחיל לעבוד עם תוכנת ה הUnrevoked בפועל,נכנס לאתר של התוכנה, כלומר ל:http://unrevoked.com/ ונבחר במכשיר שלנו, במקרה של המדריך WILDFIRE(אומנם המדריך נכתב עבור הWILDFIRE אני משער שהחלק הראשון של המדריך מתאים לכול מכשיר HTC נתמך ואילו בחלק השני פשוט צריך לבחור בסוג בסוד המכשיר).
נוריד את התוכנה עבור WINDOWS.
*בהנחה שהמכישר לא מזוהה הUnrevoked(לאחר שנריץ אותה) פשוט תציג הודעה שמבקשת לחבר את המכשיר לUSB(כמו שקרה לי מה שאילץ אותי לעשות את סעיפים 4א ו4ב בחלק השני של המדריך).

6.לוחצים על הקובץ שוהרדנו ומחכים, יפתח חלון ישאל אותכם אם אתם מעוניינים לבצע תהליך של ROOT לאחר שתאשרו התוכנה תתחיל לרוץ, חשוב לא לגעת במכשיר בעת פעולת התוכנה, המכשיר יפעיל את עצמו מספר פעמים, ותראו מספר הודעות מהמחשב על חומרה שלא זוהתה(לא משהו חריג) כאשר התוכנה תסיים תקבלו הודעת DONE(ויש מצב שתמצאו את עצמכם בתוך הריקבורי החדש שלכם) בירכותיי יש לכם מכשיר שעבר ROOT ויש לו ריקבורי שמאפשר לדחוף איזה רומים שתרצו.

כמובן שאני לא לוקח שום אחריות במקרה של נזק למכשיר.
לבלוג שלי
http://www.tinmantalk.com
סמל אישי של המשתמש
Tin177an
Mini Droid

המכשיר שלי: Galaxy Nexus
גירסת אנדרואיד: 4.0

Re: מדריך לביצוע ROOT לHTC WILDFIRE

הודעהעל ידי hollyfire » ד', 12 ינואר 2011, 14:31

עבודה יפה ומוערכת.

צריך לפנות למנהלים שיהפכו את האשכול לדביק
hollyfire