עכשיו ש', 16 דצמבר 2017, 13:16 חיפוש מתקדם

אחרי הרבה זמן בלי חידושים - רום אוניברסלי?

חדשות מעולם האנדרואיד בלבד

מנהל: מנהלי פורומים

אחרי הרבה זמן בלי חידושים - רום אוניברסלי?

הודעהעל ידי DubelBoom » ב', 27 נובמבר 2017, 12:16

בGoogle I/O האחרון, הציגה גוגל את אחד החידושים לאנדרואיד Project Treble. הפרויקט בעצם מאפשר להפריד בין הקוד של הSoC למערכת הפעלה, ומאפשר ליצרניות לעדכן מכשירים ללא התאמה מסובכת מידי של החומרה, בטח במצבים בהם יצרן הSoC הפסיק לתמוך בגרסאות אנדרואיד חדשות.
כל מכשיר שמושק עם אנדרואיד אוראו מחויב לתמוך בProject Treble, וגוגל מקווה שבעזרתו עדכוני גרסה יגיעו מהר יותר ולמשך תקופה ארוכה יותר.

החברה בXDA לקחו את העניין אפילו צעד אחד קדימה. הם הצליחו שרום אחד יעבוד בכמה מכשירים תומכי Treble ללא שום התאמות, ואפילו אם יש להם SoC של יצרן אחר לגמרי! זה עדיין בשלבי ניסיון מאד ראשוניים ומעניין לראות לאן זה יתפתח.

השאיפה ממה שהבנתי, וגם איך שאני אישית הייתי רוצה לראות את זה, הוא שמפתחים יוכלו לפתח רום אחד, וכל אחד פשוט יוכל לצרוב אותו על המכשיר שלו. כמובן שכל ההגבלות שהיצרן שם על פתיחת בוטלואדר וכו' יישארו, אבל אחרי שעוברים את זה כחלק הזה הכל יהיה פשוט יותר.
יהיה אפשר ככה לרכוש טלפון סיני כלשהו, ולדעת שאני אוכל להתקין רומים מXDA ולהשאר עם גרסה עדכנית גם כשהיצרן יחליט לוותר, ואם המכשיר שלי מיצרן מוכר שגם ככה יהיו לו רומים בXDA הגרסאות שאחרי הפסקת התמיכה של היצרן יעבדו טוב יותר ועם פחות בעיות יציבות (שוב, שאיפה).

ההגבלות כרגע לפי מה שאני מבין הוא על רכיבי חומרה שהם לא הSoC למשל המצלמה, שהרבה פעמים הקוד שלה הוא סגור, ולכן אותה עדיין יצטרכו להתאים בנפרד, אבל עדיין זה יכול להיות פתח לעידן חדש של רומים ופיתוח, תחום שקטן בהרבה בשנים האחרונות עם התפתחות אנדרואיד. כנראה שלימים של פעם לא נחזור, אבל זה יכול להיות מעניין.

לינק לXDA עם הרום האוניברסלי:
https://forum.xda-developers.com/projec ... e-t3709659
סמל אישי של המשתמש
DubelBoom
מנהל

המכשיר שלי: Google Pixel XL
גירסת אנדרואיד: 7.0

Re: אחרי הרבה זמן בלי חידושים - רום אוניברסלי?

הודעהעל ידי ranblv » ב', 27 נובמבר 2017, 17:31

נשמע מעניין.
לא עונה לשאלות טכניות בהודעה פרטית
סמל אישי של המשתמש
ranblv
מנהלים ראשיים

המכשיר שלי: Nexus 6P
גירסת אנדרואיד: 7.0

חזור אל חדשות בנושא אנדרואיד

חזרה למעלה