עכשיו א', 10 דצמבר 2017, 22:10 חיפוש מתקדם

ממשק SQL וחיבורו לAndroid Studio

פורום המפתחים Android SDK. שאלות, רעיונות ונושאים אחרים.

המנהלים: מנהלי פורומים, מנהלי פורום מפתחים

ממשק SQL וחיבורו לAndroid Studio

הודעהעל ידי OB95 » ה', 05 אוקטובר 2017, 23:54

שלום חברים,
אני חדש בתחום התכנות ועכשיו התחלתי לעסוק גם עם SQL.
חיפשתי הרבה מדריכים, בעברית ובאנגלית, אך ללא הצלחה למצוא את הפיתרון.
אני צריך ממשק טוב וידידותי להתחיל איתו ופירוט איך לעבוד איתו. ובנוסף על איך לחבר את הממשק לאנדרואיד סטודיו כדי שאוכל להכניס נתונים ולשלוף אותם.
לגבי השפה אני די סבבה ואני יודע די מספיק בשביל להתחיל לתרגל.

תודה רבה על העזרה !!
OB95
Nano Droid

Re: ממשק SQL וחיבורו לAndroid Studio

הודעהעל ידי nitzanj » א', 08 אוקטובר 2017, 10:02

חסר לך משהו שם בהבנה של איך הסיפור הזה עובד, בגלל זה לא כ"כ מצאת כנראה.

sql זאת שפה שבאמצעותה 'מדברים' עם בסיס נתונים (database, db). בשביל שיהיה לך "ממשק ידידותי ל-sql" צריך קודם כל שיהיה לך db כלשהו - תוכנה או service או שרת או משהו שמהווה את ה-db עצמו - המידע, הטבלאות וכו'. ואז אפשר שגם תהיה תוכנה שיודעת לדבר עם ה-db הזה, והיא יכולה להיות ידידותית (או לא..).

במקרה של אנדרויד, ה'תוכנה' שמהווה את ה-db עצמו נקראת SQLite (כברירת מחדל - אפשר לעבוד עם סוגים אחרים). SQLite עובדת כך שכל ה-db הוא בעצם קובץ אחד, ולאנדרויד יש ספריות קוד שיודעות לעבוד מול הקובץ הזה ולאפשר לך לדבר איתו כ-db באמצעות שפת sql. אבל הקובץ הזה יושב בתוך המידע שבאפליקציה, במכשיר שלך. לא על המחשב או באנדרויד סטודיו.
יש המון תוכנות שיודעות לעבוד מול קובץ כזה, חלקן עם ממשק ידידותי. הן לא קשורות לאנדרויד כי זה sqlite קיים בלי קשר לאנדרויד. גגל משהו בסגנון sqlite editor/viewer וכו'.

הבעיה שצריך גישה לקובץ הזה כדי שהתוכנות האלה ידברו איתו. יש לך פה שתי דוגמאות לאיך אפשר לעשות את זה:
https://stackoverflow.com/questions/286 ... n-as-emula

קח בחשבון שבגדול בקוד של האפליקציה בכל מקרה צריכות להיות ה-queries שמייצרות את הטבלאות, אתה לא אמור לייצר את ה-db באיזה editor חיצוני. ז"א שעד שלא תעשה אפליקציה שמייצרת db בהתאם להנחיות (https://developer.android.com/training/ ... bases.html) לא יהיה שום קובץ sqlite שתוכל לעבוד מולו, למשוך מהמכשיר וכו'.
nitzanj
Mini Droid

המכשיר שלי: Nexus 5
גירסת אנדרואיד: 6.0

חזור אל מפתחים

חזרה למעלה