רמי לוי \ הוט מובייל (מירס) \ גולן טלקום

מפעילים חדשים, מפעילים ותיקים, ניתוק זיקה וכו'

מנהל: מנהלי פורומים

Re: רמי לוי \ הוט מובייל (מירס) \ גולן טלקום

הודעהעל ידי DubelBoom ב ג', 15 מאי 2012, 15:10

לא חושב שיש...
Google Nexus 5 - 32GB - Black

אם עזרתי לכם, אני אשמח אם תרשמו ותורידו את DropBox מכאן: (שנינו מקבלים 500MB תוספת!) http://db.tt/s4Jhnlg5
סמל אישי של המשתמש
DubelBoom
מנהל

מכשיר: Nexus 5
גירסא: 4.4

הודעהעל ידי yarin ב ג', 15 מאי 2012, 15:35

אני רוצה לעבור להוט מובייל !
אבל לא יודע אם כדאי כבר עכשיו, כשמוקדם כל כך...
מה דעתכם?
GALAXY NEXUS
סמל אישי של המשתמש
yarin
Mini Droid

מכשיר: Galaxy Nexus
גירסא: 4.2

הודעהעל ידי אסף ב ב ג', 15 מאי 2012, 15:49

yarin כתב:אני רוצה לעבור להוט מובייל !
אבל לא יודע אם כדאי כבר עכשיו, כשמוקדם כל כך...
מה דעתכם?

מה יש לך להפסיד? :)
נהנים מהעבודות שלי? אשמח אם תזמינו אותי לבירה תמונה
סמל אישי של המשתמש
אסף ב
Mega Droid

מכשיר: Nexus 5
גירסא: 4.4

הודעהעל ידי yarin ב ג', 15 מאי 2012, 15:58

כן אה ..
בשביל מחיר כל כך נמוך..
הולך לשלם בסביבות ה-40 שקל בחודש במקום 96 שקל אצל אורנג'.

טוב, אני עובר, מקווה שתצטרפו אליי :)
GALAXY NEXUS
סמל אישי של המשתמש
yarin
Mini Droid

מכשיר: Galaxy Nexus

הודעהעל ידי דוד123 ב ג', 15 מאי 2012, 16:04

גם אני נרשמתי להוט מובייל דרך הרשת.
אבל עדיין לא סיפקתי כרטיס אשראי....מחר יתקשרו אליי ואברר את עניין החודשיים.
אבל בכל מקרה אין מה להפסיד...מכסימום חוזרים לבור...נג' או .... :lol:
Samsung S3
סמל אישי של המשתמש
דוד123
Micro Droid

מכשיר: Samsung GALAXY S III

הודעהעל ידי morell2 ב ג', 15 מאי 2012, 18:29

תענו איך הקליטה אחרי שקיבלתם כי גם אני רוצה לעברו
למכירה
גלקסי 3-1650 שקל
נקסוס 7- 750 שקל
בעל גאה
של
גלקסי 4 I9500
בקרוב asus transformer book trio
morell2
Mini Droid

מכשיר: Samsung GALAXY S III

הודעהעל ידי Big_B ב ג', 15 מאי 2012, 18:37

לפני כמה עמודים pmaor נתן פה את דעתו לגבי ביטול ההתחייבויות לחברות הסלולר.
אולי זה קצת אידיוטי לתת תגובה עכשיו, במיוחד כשהוא ציין שלא יתייחס שוב לנושא זה, אבל חשוב לחדד נקודה מסויימת.

בקצרה, pmaor טוען שביטול ההתחייבויות היא טעות מצד משרד התקשורת.
לטענתו, התחייבות לחברת הסלולר היא לא גורם שלילי והייתה יכולה להיות חיובית בצירוף כניסת המפעילות החדשות, הוזלת דמי הקישוריות, חוק ניתוק זיקה ושאר חוקים של משרד התקשורת שנועדו לעודד תחרות בשוק הסלולר.
לראייה על הצדדים החיוביים של ההתחייבות pmaor הביא דוגמא אישית: בעבר, בתור לקוח עסקי שמתחייב לשנה, הייתה אפשרות לקבל מכשיר בחינם (לא חיוב זיכוי, אלא ללא עלות, 0 ש"ח!).
מה שpmaor בעצם אומר זה שעל סמך הכנסות עתידיות (התחייבות למשך שנה לחברה) החברה הסלולרית יכולה להוזיל ולסבסד את עלות המכשיר.

אני חושב הפוך מ-pmaor, לדעתי שוק חופשי ללא הגבלות על הצרכנים הוא שוק זול יותר, דינמי יותר, ובסופו של דבר - טוב יותר לצרכן.
לראייה נגדית אני אתן דוגמא אישית שלי עם החבילה שקיימת לי היום (ואני מקווה שלא לאורך זמן) בפלאפון.
החבילה נקראת 4Free והיא נפתחה קצת לפני כניסתו של רמי לוי לשוק הסלולר.
לאחר שבפלאפון ראו שלרמי לוי למעשה אין מענה ללקוחות שמשתמשים בהרבה דקות שיחה, הם שינו את שם החבילה, העלו את המחיר והגבילו את הגלישה. מה שנקרא אותה גברת, אותה אדרת, רק שעכשיו על הכובע יש לה סרט, ועליו תשלם עוד 40 שקל בשקט.
כלומר, אני נותן מראש דוגמא למחיר לאחר ביטול ההתחייבות, עם החבילה הכי זולה (יותר זולה מהתוכנית המקבילה של פלאפון, בינתיים) ומול הצלבה כנגד הנתונים של התוכניות של גולן-טלקום/הוט-מובייל אני אנסה להוכיח ששוק סלולרי ללא התחייבות הוא טוב משמעותית משוק עם התחייבות.

כמו שאמרתי, חבילת 4free בפלאפון כללה 2500 דקות שיחה, 2500 סמסים וגלישה ללא הגבלה (במהירות 2mbps עם האטת גלישה אחרי 2gb). מחיר החבילה הוא 300 ש"ח.
באותה חבילה, מכשיר SGS2 נמכר בעלות של 120 ש"ח עם זיכוי של 120 ש"ח בחבילת השיחות, ככה שאם נעשה הפרדה הרי שעל המכשיר התשלום הוא 120 ש"ח (גם בתוכנית החדשה של פלאפון המכשיר נמכר באותה עלות) למשך 36 חודשים, סה"כ 4320 ש"ח, ועלות החבילה היא 180 ש"ח במקרה ולא חרגת.
כולנו יודעים שגם ביום ההשקה בלונדון אין שום היגיון למחיר שכזה עבור המכשיר.

לעומת זאת, בהוט מובייל עלות חבילה ללא הגבלה, שמתעלה משמעותית בכל פרמטר על החבילה של פלאפון (גם לגבי מהירות הגלישה, האטת קצב גלישה, נפח הגלישה עד ההאטה וכו') הוא 89 ש"ח בלבד. ולא רק זה, אלא שאותו מכשיר בדיוק עולה שם 20 ש"ח פחות בחודש, ובסופו של דבר יותר זול בכ-750 ש"ח(!!!)
כלומר, בפלאפון מחיר השיחות מופקע ועלה לצרכן, גם בתקופה הזולה ביותר, כפול 2 ממה שמציעה חברה עם תקציב מוגבל יותר של מזומנים שרק נכנסה לשוק!

עד כאן הכל טוב ויפה, אבל מה שהוכחתי כרגע זה רק ששוק תחרותי הוא שוק שטוב לצרכן, ושאף על פי שאין התחייבות לחברה - עדיין מחיר המכשיר עצמו ירד.
עוד לא הוכחתי שהתחייבות לא טובה לצרכן.

בואו נבחן חבילה נוספת של פלאפון, חבילה שצצה אחרי כניסת רמי לוי לשוק.
החבילה נקראת Unlimited Premium (עלק) ומרכיביה להלן:
350(!!!) ש"ח על שיחות ללא הגבלה, סמסים ללא הגבלה וחבילת גלישה ללא הגבלה.
עלות SGS2 בחבילה הוא 120 ש"ח עם זיכוי של של 70 ש"ח על שיחות. נחשב מחדש:
עלות החבילה היא, לאחר הזיכוי, 280 ש"ח, עלות המכשיר היא 120 למשך 36 חודשים, כלומר 4320 ש"ח.
לא רק שפלאפון לא הורידה את המחיר לאחר כניסת רמי לוי לשוק, היא אפילו העלתה אותו (מי שהרוויח הוא רק מי שמדבר משמעותית מעל 2500 דקות).

נשאלת השאלה המתבקשת - איך פלאפון מעלים מחירים כאשר הם עומדים בפני טלטלה כמו כניסת חברות נוספות, שידוע שיזילו משמעותית את המחיר בשוק?
התשובה היא שבפלאפון כמובן ידעו או שיערו את המחירים החדשים, אבל מפני שהיה להם (ובעצם גם לסלקום ואורנג') מספר חודשים בהם למדברים הכבדים אין אלטרנטיבה, הם החליטו לנגוס עוד קצת במה שנשאר. אולי זה אסטרטגיה להכנת הון נזיל לפני המפץ הגדול, מה שבטוח זה שעצם הכבילה הזו לחברה ספציפית (לא התחייבות כמו שאנחנו מכירים, אבל העיקרון זהה) גרמה לכך שהצרכן ייפגע.

לסיכום,
שוק הסלולר הוא שוק דינמי ומשתנה, בו כל חודש שונה מקודמו.
מסיבה זו בדיוק חבילה בשוק הסלולר נפתחת לתקופה קצובה מאוד, בדרך כלל עד חודש.
קיום מושג כמו התחייבות, אם כן, בשוק מלא שינויים הינו בעצם כבילת הלקוח לחברה.
כאשר חברה מצליחה לכבול כמות מסויימת של אנשים היא יכולה להרשות לעצמה להעלות מחירים ולהכין תוכנית פעולה לטווח של השנה הקרובה על סמך כבילה של X אנשים.
אומנם כמות המנויים החדשים תיקטן, אבל אלו שכן יצטרפו ישלמו יותר.
אגב, אם מה שאמרתי לא נשמע ריאלי - שימו לב לדוגמא ב-2 חבילות פלאפון שמציגות עליה של כ-17%, שיעור מטורף של התייקרות.
לעומת זאת, בשוק ללא מדיניות התחייבות לקוחות החברה ניידים, ולכן על מנת לפתות אותם אליה חברה אחרת מוזילה עלויות, שישתקפו בהוזלה אצל החברה הננטשת.
עם כניסה של יותר חברות וריבוי התחרות, כאשר שום לקוח של שום חברה לא מובטח לה (אולי רק חוזים עסקיים ארוכי טווח, כמו צה"ל במירס), ובשוק דינמי שכזה חברה יכולה להפסיד הרבה לקוחות בחודשים ספורים עקב חוסר התאמה למצב השוק.
Big_B
Micro Droid

מכשיר: Other
גירסא:

הודעהעל ידי meron211 ב ד', 16 מאי 2012, 02:12

לי יש את החבילה של ה160 שקל 1200\1200
הוספתי משהו כמו 79 שקל לגלישה במהירות של 1.5מ"ב ללא הגבלה.
זה היה נראה לי בערך בגדר הנורמלי אז אבל כבר הכנתי את הקרקע להמשך אז לא לקחתי מכשיר שמחייב אותי להחזר בשימוש מעל 200 שקל וכאלה.
אחרי זמן קצר לקחתי את הדיפיי אמנם יותר יקר מהשוק הפתוח.אבל אני יסביר את השיקולים למה כן לקחת מכשיר מהחברה לפחות מבחינתי.
בלי מכשיר טלפון אני לא יכול לעבוד,אני רוצה לדעת שברגע שהמכשיר שלי נהרס יש מי שיתקן לי אותו ויביא לי מכשיר חלופי זמני בכל רגע(חבילה עסקית)...עד עכשיו השירות הזה בסלקום עובד בצורה מעולה...האינטרנט למשל זוועה ממש זוועה.
meron211
Micro Droid

מכשיר: Other
גירסא:

הודעהעל ידי SMoKeR ב ד', 16 מאי 2012, 03:04

מישהו יודע איך הקליטה בהוט מובייל?
הבנתי שהם יקימו מערך אנטנות דור 3 משל עצמם ויעבדו בתדר 2100 בלבד אך במקביל הם נשענים בינתיים על רשת פלאפון.
לפי זה אני מניח שהקליטה כרגע על הפנים.
SMoKeR
Nano Droid

מכשיר: Samsung Galaxy S II
גירסא:

הודעהעל ידי EvilUrge ב ד', 16 מאי 2012, 07:34

גם הוט וגם גולן משתמשים בתדר 2100
גולן כרגע על התשתית של סלקום, ואילו הוט על תשתית פלאפון
מה שמקנה להוט כרגע את היוכלת להציע מהירות גלישה מהירה יותר(!)
עם זאת, הוט טוענים שיש להם גם דור שני, ובתשתית GSM של פלאפון אין דור שני! ומירס בכלל עובדת על iDEN של מוטורולה(תמוהה משהו).
ככה שעדיף גולן טלקום בגלל התמיכת תדרי 2100 גם בדור שני(שזה חשוב לכל מי שרוצה לחסוך בסוללה) :!:
EvilUrge
Nano Droid

מכשיר: Nexus S
גירסא: 2.3

הקודםהבא

חזור אל חברות הסלולר