מדריך: ייבוא אנשי קשר מנוקיה + שיוך לפרופילים בפייסבוק

שאלות על טלפון יש לשאול בפורום המכשיר הספציפי ולא כאן.

המנהלים: מנהלי פורומים, מנהלי "שאלות כלליות על אנדרואיד"

מדריך: ייבוא אנשי קשר מנוקיה + שיוך לפרופילים בפייסבוק

הודעהעל ידי dudi ב ו', 05 מרץ 2010, 01:27

עריכה: זאת ההודעה המקורית, בהמשך תמצאו מדריך עם הוראות איך לפתור את הבעיה שהצגתי כאן:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אז ככה, אני עם האנדרואיד הראשון שלי (נקסוס 1) - ומאתמול אני כמו ילד שקיבל צעצוע חדש..
אני מאד טכני, ויש לי גישה לטכנולוגיה, אבל הפעם הטכנולוגיה ניצחה אותי - והסתבכתי קצת... - מצטער מראש על ההודעה הארוכה (סליחה :( )

אז ככה, בתור התחלה - עד היום הייתי עם נוקיה 6120 קלאסיק, והמעבר בשבילי הוא כמו מתלת אופן למרצדס חדשה ונוצצת...
יש לי על הנוקיה כ500 אנשי קשר, ואחרי חיפוש ברשת - הבנתי איך לייצא אותם אל הנקסוס -
באמצעות Nokia PC Suite (ובצורה די לא טבעית, יש לציין) - הצלחתי לייצא את כל אנשי הקשר לקבצי VCARD) .vcf) ועם הנקסוס לייבא אותם.

ואז, גיליתי שהאנדרואיד דורש ממני שכל העסק יהיה מסונכרן לחשבון ג'ימייל, טוב נו - שיהיה. זה תמיד נחמד שהכל מגובה על הרשת.
ופה התחילו הבעיות - גיליתי שכשאני מנסה להוסיף קונטקטים חדשים - הם לא נשמרים בסלולרי, אבל אני רואה אותם מתווספים בממשק הוובי. מה כבר ביקשתי? להוסיף קונטקט ולראות אותו ישר על הפלאפון...

אחרי שהסתבכתי עוד, כשגיליתי שגם הקונטקטים של הפייסבוק מתערבבים לי בכל הסיפור, והם באנגלית - ואצלי הזכרונות המקוריים בעברית, ויש המון כפולים. אללה איסטר.

אז עכשיו התעצבנתי על הכל ועל הספגטי של האנשי קשר שיש לי, והחלטתי להתחיל מ-0. הורדתי אפליקציה מהמרקט שמוחקת את כל הקונטקטים, לפני שמחקתי - ביטלתי את אפשרויות הסנכרון של מול פייסבוק והחשבון גוגל.
אבל עדיין רוב החברים בפייסבוק נמצאים לי ברשימה (מילא כל, אבל עכשיו רק הרוב - ולא, אלה לא רק אלה עם מספרי טלפון, מתוך 460 חברים בפייסבוק - מופיעים לי באנדרואיד כרגע 399).
ניסיתי להוסיף קונטקט ידנית - עדיין לא מתווסף לרשימה.

הצילו! מה עושים?

המצב האופטימלי מבחינתי יהיה:
1. לייבא את כל הקונטקטים שוב מקבצי הVCF - ולהגיע למצב שאני יכול להוסיף אנשי קשר (שזה המינימום של המינימום)
2. אם אפשרי - לשייך לאלה שחברים שלי בפייסבוק את הפרופיל פייסבוק שלהם (מבלי לשנות את השם שלהם לאנגלית)
3. אם אפשרי - לחלק את הקונטקטים לקבוצות (משפחה/חברים/עבודה)

ועוד שאלה חשובה - מה יקרה אם אני אפעיל את האפשרות של הסנכרון מול ג'ימייל/פייסבוק? בגלל שמחקתי את הקונטקטים מהמכשיר - הוא ימחק אותם גם משם?

המון המון תודה מראש!
דודי
נערך לאחרונה על ידי dudi בתאריך ש', 06 מרץ 2010, 00:49, נערך פעם אחת בסך הכל.
dudi
Nano Droid

מכשיר:
גירסא:

Re: הצילו! הסתבכתי עם ניהול אנשי הקשר :(

הודעהעל ידי itamarbh ב ו', 05 מרץ 2010, 09:45

ננסה שניה לעשות סדר. ושים את הפייסבוק בצד.

לגבי הסנכרון, זה לא שהכל מגובה ברשת. זה הכל בא מהרשת.
וזה פחות או יותר הרעיון של גוגל, הדברים שלך נמצאים ברשת. תמונות, אנשי קשר, יומן - הכל הטלפון לוקח מהרשת.

אם הטלפון בן יום, ובא לך להתחיל מחדש, פשוט לך להגדרות המכשיר, גש ל-privacy, ובחר בשחזור הגדרות יצרן.
ותן לו לסיים.

אח"כ...
עדיף שתקח את קובץ ה-VCARD שהנוקיה יצר לך, ופשוט תייבא אותו לחשבון המייל ה-based web שלך.
יעני כנס למייל דרך האתר, גש שם ל-contacts, ובצד למעלה אתה תראה IMPORT. בחר את הקובץ, ואז תראה את אנשי הקשר שלך.
תוודא שכל הרשימה שלך נמצאת תחת הקבוצה all contacts, ושהמספר טלפון של האיש קשר, נמצא תחת קטגוריה מתאימה, ולא תחת שדה של אי-מייל או משהו.

לאחר מכן, תחזור לטלפון, והתחבר לחשבון הגוגל שלך מחדש.
כנס לאחת התוכנות של גוגל, כמו המרקט, ובכניסה היא תבקש ממך להכניס את השם משתמש + הסיסמא.
אח"כ גש שוב להגדרות, accounts &sync, כנס לחשבון גוגל שלך שמופיע שם, ובחר לו SYNC contacts.
צא מזה, גש לאנשי הקשר, לחץ על MENU, ואז Display optins, תסמן שהוא יראה רק אנשים אם טלפונים, אח"כ לחץ על החשבון גוגל שלך שאתה רואה שם, ותוודא שמסומן: system group: my contacts.

זה לגבי גוגל.
פייסבוק:
פשוט מאוד - כנס לאנשי קשר, לחץ menu, ואז accounts, ותוודא שהוא לא מסומן.
היכנסו לבלוג:
http://goo.gl/Ms31

האליפות, חזרה הבייתה אל הכרמל.

תמונה
סמל אישי של המשתמש
itamarbh
מנהלים ראשיים

מכשיר: Galaxy Nexus
גירסא: 4.0

הודעהעל ידי dudi ב ו', 05 מרץ 2010, 13:17

תודה רבה איתמר!
אני אתחיל לעבוד על זה :)
שאלה קטנה - מה מיוחד בקבוצה "system group: my contacts"? האם תחתיה אפשר לסדר "תתי קבוצות" (משפחה/עבודה/חברים וכו')?
dudi
Nano Droid

מכשיר:
גירסא:

הודעהעל ידי nisim2337 ב ו', 05 מרץ 2010, 13:25

כן זה מה שאני עושה

עבודה\חברים
וכ"ו....
מבצע תיקוני שחזור יצירה ותיקון IMEI למכשירי סמסונג ופתיחה לסים פרי לכל המכשירים > לעוד מידע תפנו למייל או לטלפון.
מבצע החלפות פלאש (emmc) + מתקן מוות פתאומי I9300.

yosi265@gmail.com - 0543478145 *עדיף SMS ואני אחזור אליכם*
nisim2337
מנהלים ראשיים

מכשיר: Galaxy Note II

הודעהעל ידי dudi ב ש', 06 מרץ 2010, 00:47

זהו!

בשעה טובה, הצלחתי להעביר את כל אנשי הקשר בשלום אל האנדרואיד מהנוקיה - וכולם עכשיו מקושרים לחשבונות הפייסבוק - למרות שהם שמורים בעברית.
לקח לא מעט זמן, וכדי שאם במקרה הדיון הזה יצא למישהו בחיפוש והוא יסתבך עם העברת הזכרונות מנוקיה (או מכל מכשיר אחר שאפשר לייצא ממנו את אנשי הקשר אל Outlook) אל האנדרואיד - ככה אני עשיתי את זה (תתעלמו לגמרי מאיך שתיארתי שעשיתי את זה בהודעה הראשונה בדיון):

1. באמצעות Nokia PC Suite - סינכרנתי את כל אנשי הקשר אל Outlook (אני משתמש בOutlook 2007, אני מניח שזה יפעל גם מול גרסאות ישנות יותר).

2. לא נחוץ, אבל מומלץ: עכשיו כשאנשי הקשר על האאוטלוק, הרבה יותר נוח לערוך אותם (לדעתי לפחות) מאשר על המכשיר עצמו, וגם מאשר הממשק הוובי של גוגל - אז זה הזמן לערוך, להעיף כל מני קונטקטים היסטוריים שכבר לא צריך, וכו'

3. השלב הבא - להעביר את הקונטקטים אל Google Contacts - בעיקרון יש 2 תוכנות שמצאתי שעושות את זה, אחת מהן לא עבדה לי (כנראה כי יש לי Windows 7), אז בדקתי/השתמשתי רק בשניה:

לצערי הגירסה הנסיונית של gSyncit מאפשרת להעביר רק 20 קונטקטים, אז איכשהו הצלחתי לתחמן אותה (אם בא לכם לשלם 15 דולר - ולקנות אותה, תרגישו חופשי לדלג על הסעיפים הללו) - באאוטלוק יצרתי תיקיית קונטקטים נוספת, והגדרתי שהסנכרון יהיה מולה בלבד והקונטקטים יועברו מהאאוטלוק - אל גוגל לתיקיית "My contacts". שימו לב להגדרות.

4. עכשיו יש 2 תיקיות באאוטלוק - אחת ריקה (שיצרנו מקודם), ואחת עם כל הקונטקטים שאנחנו רוצים לייצא. אני ליתר ביטחון גם שכפלתי את התיקיה המקורית פעם נוספת, כדי שיהיה לי גיבוי לאנשי הקשר (אנחנו הולכים להעביר ולמחוק אותם מהתיקיה המקורית בשלב הבא):

בכל "סיבוב" של התוכנה יש השהייה מעצבנת של 10 שניות והתוכנה תסנכרן 20 אנשי קשר, תעבירו (אל תעתיקו, כי זה יבלבל אתכם) מהתיקיה המקורית 20 אנשי קשר אל התיקיה הריקה החדשה - ותלחצו על כפתור הסנכרון של gSyncit, כשהתהליך יסתיים - תמחקו את האנשי קשר מהתיקיה שיצרתם - ותעבירו אליה 20 נוספים מהתיקיה המקורית - וכך הלאה, עד שתסיימו את הסנכרון.

זהו - אם עשיתם הכל נכון, כל הקונטקטים שלכם צריכים להיות עכשיו בתיקיית system group: my contacts בג'ימייל - כנסו, וודאו את זה.

5. אצלי לפחות, כל אנשי הקשר שמורים בעברית, ובפייסבוק - לרובם יש שם פרופיל באנגלית.
בנוסף, רציתי שברשימת אנשי הקשר יופיעו רק האנשים שאני בקשר טלפוני איתם (אלה שייבאתי בשלבים הקודמים), ושלא יהיו "ערכים כפולים" - אחד באנגלית ואחד בעברית. אז ככה - תגדירו את הפרופיל פייסבוק באנדרואיד, ובתוך קונטקטס - באפשרויות Display - תבחרו להציג את כל אנשי הקשר מהפייסבוק, גם כאלה שאין להם מס' טלפון משוייך (אל תדאגו, זה זמני). כל הפרופילי פייסבוק יתווספו עכשיו לרשימת הקונטקטס הראשית. עכשיו מגיעה העבודה הקשה (תלוי בכמות אנשי הקשר שלכם...) - כנסו לקונטקטים שהוספתם בשלבים הקודמים (לי היה קל לזהות אותם, כי הם היו למטה ברשימה בגלל שהם בעברית, בשונה מהפרופילי פייסבוק שהיו למעלה ברשימה - באנגלית) - וערכו אותם אחד אחד.
בתוך מסך העריכה פתחו את תפריט האפשרויות - ובחרו Join (שזה בעצם סוג של איחוד) - ותועברו למסך שבו האנדרואיד יציע (או לא) - קונטקטים שכנראה "חופפים" את הפרופיל - יכול להיות שהוא יציע את הפרופיל פייסבוק הנכון ואז לא תצטרכו למצוא אותו ברשימה הארוכה, אבל יכול להיות שתצטרכו "לדוג" אותו מתוך הרשימה כולה. בחרו את הפרופיל, ועכשיו הם מאוחדים.
אם במקרה איחדתם עם פרופיל פייסבוק לא נכון - באפשרויות עריכה בחרו Seperate

6. אחרי שאיחדתם את כל הקונטקטים - תוכלו להיכנס להגדרות Display של אנשי הקשר - ולבטל את ההצגה של אנשי הקשר מפייסבוק - אל תדאגו - הפרופילים ימשיכו להיות מקושרים לאלה שאיחדתם קודם, ועם השמות שלהם בעברית כמו שהיו במקור.

זהו! בהצלחה :) מקווה שעזרתי!

דודי
dudi
Nano Droid

מכשיר:
גירסא:

Re: מדריך: ייבוא אנשי קשר מנוקיה + שיוך לפרופילים בפייסבוק

הודעהעל ידי Liavk1 ב ש', 06 מרץ 2010, 15:13

אם אתה מנסה להוסיף קונטקטים חדשים והם מתווספים לך לגוגל אבל לא לטלפון זה כי כשהוספת אותם לא שמת לב שיש אפשרות לבחור בין SIM /PHONE/ GOOGLE לכן זה שמר לך אותם כנראה בגוגל ולא בטלפון.

לגבי התצוגה אתה יכול ללחוץ על MENU ולבחור מ יוצג לך באנשי הקשר.
:) Genuine Member Since 2009

תמונה<-תמונה<-תמונה<-תמונה
שאלות טכניות נא לשאול בפורום, לא בהודעה פרטית.
סמל אישי של המשתמש
Liavk1
מנהל

מכשיר: HTC One
גירסא: 4.1

הודעהעל ידי amirONE ב ו', 12 מרץ 2010, 16:18

דודי כתבת ממש מדריך טוב, תודה!!

יש לי בעיה, שאני מייבא לג'ימייל את הקונטקטים דרך Gsynit הוא שם את הפרטים שלהם בהערות של האיש קשר בג'ימייל ולא בתור ממש שם טלפון וכו'...

מקווה שתוכל לעזור יש לי הרבה...
amirONE
Nano Droid

מכשיר:
גירסא:

הודעהעל ידי nisim2337 ב ה', 08 אפריל 2010, 00:52

הקפצה
אני רואה שהרבה צריכים את זה
מבצע תיקוני שחזור יצירה ותיקון IMEI למכשירי סמסונג ופתיחה לסים פרי לכל המכשירים > לעוד מידע תפנו למייל או לטלפון.
מבצע החלפות פלאש (emmc) + מתקן מוות פתאומי I9300.

yosi265@gmail.com - 0543478145 *עדיף SMS ואני אחזור אליכם*
nisim2337
מנהלים ראשיים

מכשיר: Galaxy Note II

הודעהעל ידי בולי ב ה', 08 אפריל 2010, 01:01

מה כל הסיבוך הזה , הכי פשוט זה לייצא את אנשי הקשר מהאאוטלוק לקובץ CSV ואז לייבא אותם לGMAIL ולסנכרן את הטלפון לחשבון GMAIL . פשוט ,קל,מהיר ולא צריך שום תוכנה .
בולי
Nano Droid

מכשיר:
גירסא:

הודעהעל ידי havitush ב ש', 01 ינואר 2011, 01:23

מה עושה מי שחס על פרטיותו ולא רוצה להעביר את כל אנשי הקשר לגוגל?

משתמש ב-HTC DESIRE לא פרוץ.
ייצרתי קובץ VCARD של כל הרשומות שלי.
ניסיתי להשתמש ב-import contacts החינמית שבמרקט, אבל כל הרשומות שלי בעברית יוצאות בג'יבריש. רעיונות???
אם פותחים את ה-VCARD על המחשב - העברית בסדר גמור, כמובן.

תודה חברים.
שנה טובה !!
havitush
Nano Droid

מכשיר: HTC Desire
גירסא:

הבא

חזור אל שאלות כלליות על אנדרואיד