המכשיר שלכם איטי? הנה כמה טיפים שיהפכו אותו למהיר יותר


פורסם ב 02/04/2016 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

 

5-Stages-Of-Answering-A-Phone-Call-

אחת הבעיות הגדולות ביותר ממנה סובלים משתמשי אנדרואיד רבים היא מצוקת הזכרון של המכשיר. אמנם הבעיה צצה במכשירי Low End רבים, אך גם מכשירי הדגל הטובים ביותר לא חפים מפשע.

אספנו לכם פה כמה טיפים שישפרו פלאים את ביצועי המכשיר –

גרסאת המכשיר

נתחיל מהדבר הבסיסי ביותר – גרסאת המכשיר. מדי כמה חודשים נוהגות היצרניות בשיתוף עם גוגל לשחרר עדכוני גרסא למכשירי האנדרואיד השונים. מלבד שינוים ויזיאולים, רוב העדכונים כוללים שיפורי ביצועים כאלו ואחרים, תיקוני באגים ושיפור יציבות המכשיר. ברוב מכשירי האנדרואיד קיימת האפשרות לעדכן גרסא באמצעות OTA (Over The Air), אך בחלקם ניתן לעדכן גם דרך התוכנה היעודית למחשב האישי.

 

הסירו תוכנות לא רצויות וBloatware

בשלב הבא רצוי להסיר אפליקציות אשר אין בהם כבר שימוש, אפליקציות אלו תופסות מקום אחסון מיותר, ולחלקן יש תהליכי רקע אשר רצים גם ללא שימוש ישיר באפליקציה. מכשירי אנדרואיד רבים מגיעים גם כן עם אפליקציות מבית היצרנית, לרוב אפליקציות בהן לא עושים כלל שימוש, לכן רצוי להסיר את האפליקציות האלה (לפעמים נדרש Root), או לחילופין לבטל אותם דרך הגדרות המכשיר.

 

נקו את הApp Cache

במשך הזמן אפליקציות רבות רשומות מידע אל אחת המחיצות במערכת אשר ממנה יוכלו לקרוא במועד מאוחר יותר. בכדי לנקות את זכרון הCache, הכנסו אל תפריט האפליקציות ובחרו באפליקציה הרלוונטית, ושם תוכלו לנקות את הזכרון.

וכעת נעבור לכמה שלבים טיפה יותר מתקדמים –

ביטול אנימציות

אמנם אנימציות משפרות את חווית השימוש במכשיר, התפריטים זזים בצורה יפה יותר, המעברים בין האפליקציות מגניבות אבל האנימציות הללו לא מתאימות לכל המשתמשים או למשתמשים שמעדיפים ביצועים. כדי לבטל את האנימציות, יש לגשת אל תפריט "אודות המכשיר", וללחוץ מס' פעמיים על הBuild Number של המכשיר כדי לקבל גישה אל "מסך המפתחים". דרך מסך זה נוכל לבטל את האנימציות של מערכת ההפעלה שלנו.

 

שימוש בGreenify –

האפליקציה החביבה, אשר דורשת גישת Root למכשיר, תאתר אילו אפליקציות מעמיסות על המכשיר, ותכניס את תהליכי הרקע שלהם למצב שינה בכל פעם שיסגר המכשיר. האפליקציה קלה וחביבה, ואפילו תסייע לכם לחסוך בחיי הסוללה.

18r5b5b0mlruxjpg

האפליקציה חינמית לגמרי בחנות האפליקציות.

 

שימוש בSD Maid

מלבד יכולות דומות לGreenify האפליקציה המצויינת הזאת באה במטרה לנקות ולסדר את כרטיס הזכרון של המכשיר שלכם מקבצים לא רצויים, קבצים ללא שימוש, ובעיקר שאריות מיותרות שאפליקציות שמחקנו השאירו אחריהם אצלנו במערכת. האפליקציה כוללת מגוון רחב של אפשרויות, והמפתח מציין שהשימוש בה הוא על אחריות המשתמש בלבד – בגלל יכולתה הרבות, לכן יש לזכור להשתמש בה בחוכמה.

SD-Maid-Pro-Cleaning-Tool-Cracked-apk

האפליקציה חינמית לגמרי בחנות האפליקציות.

 

FacebookTwitterGoogle+EmailPinterestWhatsAppLinkedInשתפו אותי

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

6 Comments

 1. אביב
  02/04/2016 בשעה 16:30

  רק כדי למנוע מטוסים לא App Cache ולא SD main יהפכו את המכשיר למהיר יותר.
  הם אולי יפנו מקום כדי שתוכלו לשים יותר תמונות או שירים.
  אבל Cache זה דבר טוב. ומחיקה שלו לא תהפוך את המכשיר למהיר יותר. להיפך.

  1. ניצן
   06/04/2016 בשעה 12:51

   נכון, אבל לפעמים יש יותר מידי דברים שם במטמון.
   כל פסח מומלץ לבצע ניקיון יסודי

 2. אוריאל
  17/04/2016 בשעה 22:06

  שיטה פשוטה להרתבת מאגר זכרון למולטימדיה, כגון וידאו,מוזיקה ותמונות(או ספרים , לאלו שעדיין קוראים) היא לרכוש ולשאת התקן שעונה לקטגוריה של "MOBILE MEDIA SERVER" התקו כזה מיוצר ע,י חברות רבות, הוא בגודל של חפיסת סיגריות, בד"F מתאים לזכרון SD או MICRO SD בנפח עד 128GB ומתקשר לטלפון, טבלט או מחשב באמצעות WIFI אנו משתמשים בשני שרתים כאלה מיצרנים שונים ושניהם פותרים את בעית מרחב הזכרון, ביחוד באותם ניידים שלא תומכים בהרחבת זכרון

 3. ישראל ג.
  18/04/2016 בשעה 11:08

  לא הבנתי איך מנקים CACHE מתפריט האפליקציות. לא ראיתי שום אופציה כזו, נגיד בפייסבוק.

 4. מישהו
  19/04/2016 בשעה 22:48

  המכשיר שלי קצת לאגי בגלישה באינטרנט,. אין לזה קשר למהירות גלישה של הרשת הסלולרית, זה קורה גם בwifi מהיר.

  מה עושים?

 5. אלדד ידידיה
  23/05/2016 בשעה 12:21

  בואו נעשה סדר.
  יש שתי בעיות: זכרון RAM וסוללה.
  1. בטלפונים החדשים עם 3 או 4 ג'יגה ב RAM, יש מעט מאד בעיות זכרון, וכל תוכנה תוכל לנקות. פשוט תריצו מידי פעם.
  2. זכרון כללי. או שתרחיבו עם כרטיס או שתשמרו בענן . אישית זו הסיבה שבחרתי ואנפלוס ואן שיש לו 64 ג'יגה.
  3. סוללה. אינני יכול להגדיר פחות מאשר שיטה שטנית את מה שהחברות עושות. משחררים לאויר, ובחינם כמובן, ישומונים שרצים ורצים ואוכלים את הסוללה. דוגמה אישית: ביום שישי הרצתי ישומון של אמזון. מיד קפץ לי גם הקינדל. מחקתי אותו. קפץ לי האמזון ביום שבת. מחקתי אותו.
  כל תוכנה שסתם מריצה עצמה- מיחקו. את פייסבוק הריצו דרך הדפדפן!
  אני משתמש בישומון SHUT שקל לשימוש הרבה יותר מ GREENFY.

  בהצלחה

להגיב