גם אני עשיתי את זה, עברתי מאייפון לאנדרואיד.


פורסם ב 29/08/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

נכתב ע"י פלג אלוני.

אולי זה כבר לא נשמע כל כך פופולארי, לאור העובדה שהרבה אנשים עשו את הצעד הזה בשנים האחרונות. ועדיין, פעם לא הייתי מאמין שאני אעבור לאנדרואיד, ועכשיו? אני מתקשה להאמין שהייתי בלי זה.
זה קרה לפני ארבע שנים וחצי. התאהבתי בדבר הזה שנקרא אייפון. בפעמים הראשונות שראיתי את המכשיר, שהיה אייפון 3, נשבתי בקסם שלו. הרגשתי שאני משתמש באיזה מוצר מהעתיד, משהו שעוד לא קיים באמת. מאותו רגע אמרתי לעצמי שאני חייב אחד כזה. באותה תקופה יצא האייפון 4, ומיד כשהגיע לארץ קניתי אותו בקצת יותר מארבעת אלפים שקלים (!) מחברת סלולר, צעד דיי מטופש שהיום ממש לא הייתי עושה. לא הייתי קונה מחברת סלולר, ובטח שלא במחיר מופקע כזה (ובטח שלא אייפון). אבל פשוט התמכרתי לדבר הזה, ובמיוחד בזמן הצבא, זה מילא עבורי עולם שלם בכף היד.

ארבע שנים הייתי נאמן לאייפון, כשבשנה האחרונה ידעתי שלא אמשיך איתו מעבר לכך. אפל היו הראשונים שעשו את המהפכה, אבל הם גם נשארו באותו מקום כשלא היו מוכנים לוותר על הפילוסופיה שלהם. עד אותו זמן, הייתי "אייפליסט", ולא היה חסר לי דבר בטלפון. שלטתי בהורדות, אייטונס ותוכנות שונות, עד שהתחיל להימאס לי בין כל הפריצות והגרסאות. ואז החלה תקופה בה הרגשתי כבול יותר מדי, בלי פריצות, ובלי עדכוני גרסה מחשש להאטת המכשיר. בינתיים בתווך הזה, יוצאים עוד אייפונים חדשים, ה"החמש אסים למיניהם" שלא מחדשים כל כך הרבה, והעולם שמנגד, עולם האנדרואיד מתחיל לפזול לכיווני, עולם בו הכל פתוח ונגיש.rip_iphone

מאותו רגע ידעתי שאחצה את הכביש, רק לא היה ברור לי איזה מכשיר אקנה. עד שזה קרה לי שוב, התאהבתי בשנית, הפעם נשבתי בקסמו של הנקסוס. מכשיר נהדר עם חומרה חזקה מאוד, אנדרואיד נקי וטהור של גוגל, ומחיר זול. התאים לי כמו כפפה ליד. קניתי את הנקסוס 5 לפני שבוע ומאז אני נהנה מכל רגע. המעבר למכשיר החדש היה קצת לוט בערפל ביום הראשון. לא אגיד קשה, כי פשוט היו דברים שלא ידעתי ולא מתוך קושי. אלה היו קשורים למכשיר יותר (כמו צילום מסך, לשים על שקט וכו' שחבר עזר לי) ולא לאנדרואיד. אפליקציות הורדתי מיד עוד בדרך מהחנות, מהחשבון שלי בגוגל, ונזכרתי כמה אז שקניתי אייפון הסתבכתי עם האייטונס בשביל להוריד דברים. כבר ביום הראשון עם המכשיר הרגשתי בטוח, וזמן חוסר הידיעה היה קטן מאוד, לעומת הימים הראשונים עם אפל.
דבר אחד שהיה לי חשש לגביו, זה דווקא נגן המוזיקה שמאוד אהבתי באפל, ובנקסוס נהיה לי קצת בלאגן כשהעברתי שירים. אבל מהר מאוד מצאתי נגן מוזיקה מסודר יותר בפלייסטור וגם תוכנה שסידרה לי כמה שירים שהיו בג'יבריש. לכן הייתי ממליץ לאייפוניסטים שעורקים לאנדרואיד, להחליף את נגן המוזיקה ואין סיבה לבהלה.

כמה שתיארתי שהחיים באנדרואיד חופשיים ופשוטים ללא גבולות, לא באמת ידעתי עד כמה עד שהתחלתי להשתמש במכשיר. האמת? ביום הראשון לא הסתדרתי עם היישומים של ההודעות והחייגן. ואז חבר אומר לי: "מה הבעיה, תוריד חייגן אחר ואפליקציית אסמסים אחרת, יש המון".

באותו רגע הייתי קצת בהלם, אפשר להחליף את הדברים האלה? ובכן, מה לעשות, שהתרגלתי שבאייפון הדברים האלה מובנים ולא ניתנים להחלפה. כזה היה עולמי עד כה, לא נתון כמעט לשינויים. החלפתי את היישומים האלה ומאז, אני נהנה מכל רגע עם המכשיר, מרגיש חופשי מתמיד מכל הבחינות: אפליקציות בהורדה ללא תשלום, נגן מוזיקה פשוט שהורדתי מהפלייסטור, רינגטון לטלפון(דבר פשוט שהתקשיתי לעשות באייפון), ובכלל אני נהנה ממכשיר מתקדם מאוד שקניתי בכמעט חצי מחיר מהאייפון.

תקופת האייפון הייתה תקופה יפה עבורי, בכל זאת ארבע שנים לא הולכים ברגל, אך היא נגמרה. תודה על השנים היפות אבל אני בחרתי להמשיך הלאה. אולי אני לא מחדש משהו כי אחרי הכל, הרבה טובים ממני, "אייפליסטים" בכל רמ"ח איברם עשו את הצעד הזה לפני. אבל דווקא מהנקודה הזו, אם גם אני, אדם שרחוק מלהיות חובב טכנולוגיה וגאדג'טיםעושה את הצעד הזה כי נמאס לו, אז כנראה שזה אומר משהו. היה שלום אפל ותודה על הכל.

תודה לפלג אלוני ששיתף אותנו על החוויה במעבר מאייפון לאנדרואיד!

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

10 Comments

 1. אוהד
  04/09/2014 בשעה 18:46

  כתבה יפה!
  אתה יכול להגיד איזה אפליקציה סידרה לך את הגיבריש בשירים?
  יש לי בדיוק את אותה הבעיה…
  תודה

  1. פלג אלוני
   05/09/2014 בשעה 15:46

   היי,

   לתוכנה קוראים ID3FIXER

 2. ספיידר
  06/09/2014 בשעה 13:20

  מאמר יפה.
  הפתעת אותי שאפשר להחליף את החייגן ואפליקצית אסמסים, אתה יכול לתת את השם ולהמליץ על מה שאתה עובד.
  ואם אפשרי להסביר איך מחליפים אותם
  תודה

 3. liran
  07/09/2014 בשעה 13:10

  WOW
  ה ID3FIXER
  פשוט אדירררר
  בדיוק אותה בעיה במעבר מאייפון 4 לנקסוס 5

  עזרת לי ממש !

  איזה אפליקציית נגן טובה לדעתכם ?
  תודה !

 4. יבגני
  08/09/2014 בשעה 18:58

  תודה רבה פלג על השיתוף.

  זה אכן מעניין לראות איך עברת מאיפון 4 לנקסוס 5 ומאיוס לאנדרואיד שזה כמובן ממש לעבור ממכשיר די מיושן של אפל מלפני 4 שנים איפון 4 למכשיר כמעט הכי חדש נקסוס 5 שהוצג שנה שעברה ובעצם הדגם הכי חדש של LG את גוגל.
  אני חושב שלהשוות מכשיר ישן למכשיר חדש הוא לא השוואה טובה ואף לא הגיונית כמו להשוות מכונית משנות השמונים ומכונית מהמאה ה 21 לפחות אולי אף פער גדול יותר.

  1. לדעתי אם הייתה עובר לאיפון 5 או 5S שהוא הדגם האחרון והמקביל של הנקסוס 5 אז הייתה יכול להשוות בין המכשירים והייתה מבין שאין כזה יתרון משמעותי לנקסוס רק אולי בגודל מסך שלפי דעתי האישית המסך של הנקסוס גדול מידי.

  2. גודל המסך בטלפון נקסוס 5 הוא 4.95 אם מסך גדול כל כך נוח למישהו זה בסדר, לפי דעתי מסך גדול כל כך הוא לא הכי נוח בטלפון
  אם אני צריך מסך גדול אני יכול לקנות מיני איפד או את האיפד.(זה נכון גם אפל הולכת להשיק מסך יותר גדול אולי אפילו שני גדלים 4.7 ו 5.5 ואני לא בעד זה הייתי מסתפק ב 4.5 מקסימום. מה התשובה של יצרניות אחרות תהיה לעשות מסכים 6.5 הרי כל מי שרצה מסך גדול וכל היצרניות האחרות משכו אותו מהאיפון כי האיפון היה קטן להם יחזור ויקנה איפון כי עכשיו המסך גדול לו מספיק )

  3. אתה מתאר דברים מוזרים באנדרואיד כמו ג'יבריש בשירים חיפוש של נגנים אפליקציות של חיגן SMS (ברצינות יש אנשים שעוד לא עברו לואטסאפ') ועוד אפליקציות אחרות שלא טובות/לא נוחות באנדרואיד?
  משמעות העניין שבאיפון הן כן נוחות, כן נהנתה מהן למרות ואף על פי שהשתמשת במכשיר מיושן מאוד איפון 4 שאפילו ב 7 IOS לא כולל את כל התכונות של הגרסה מרוב שהאיפון 4 מיושן (למרות שהוא כן עובד על גרסה 7 וכבר יצאו 3 מכשירים אחריו ומחר יוכרז הרביעי) ועדיין אחרי כל זה האיפון עובד ועובד טוב בוודאי במכשירים החדשים ולא צריך להחליף את כל האפליקציות שם כדי למצוא משהו שעובד טוב ולא כל אחד רוצה להחליף דברים כשהוא קונה טלפון הוא רוצה לקנות והשתמש בו וזה מה שהאיפון נותן אתה קונה ונהנה מהשימוש בלי להחליף דברים.

  4. חנות האפליקציות של גוגל היא לא בחינם יש אפליקציות שהן בחינם ויש רבות וטובות בחנות פלי אבל אפליקציות טובות עולות כסף העניין שבהרבה מקרים בפלי הן לא קימות בכלל ואם כן אז באיכות מאוד ירודה אולי עקב העיקוב שהחנות החלה נפתחה, אולי כי כפי שרשמת אנשי אנדרואיד לא רוצים לשלם על כלום הם רוצים מכשיר בזול ואפליקציות בחינם אבל המפתחים הם לא איזה אלטרואיסטים שרוצים שיהיה לנו אפליקציות טובות בטלפון.
  המפתחים רוצים להרוויח וכך המפתחים שרוצים להרוויח מפתחים לאיוס ורק אחרי זה אולי מפתחים גרסה לאנדרואיד וגם זה לא תמיד באיכות ובכמות שבאפסטור. ואכן אני נתקלתי לא פעם שאין אפליקציות טובות בפלי וחסר אפליקציות.
  בנוסף אפליקציות רבות בחנות זה ספאם וזבל שזה סיוט להתקין כל מיני דברים לא רצויים בטלפון.

  5. מה עם איכות החומר של המכשיר איפון עשוי ממתכת וזכוכית מעוצב לאומת רוב מכשירי אנדרואיד כמו סמסונג/LG/סוני שעשויים מפלסטיק פעמים אף מכוער ראו ערך גלקסי 5 שנראה כאילו עשו אותו מפלסטרים נכון יש גם את HTC שבאמת טלפון שבנוי מצוין ממתכת מעוצב אין ספק ש HTC עושה מכשירים אבל כמובן לאנשי אנדרואיד.

  6. מה עם הפיצ'רים המעולים של האיפון כמו טביעת אצבע והאבטחה של המערכת אני מקבל כל הזמן מיילים ואזהרות על תורידו את הלינק הזה זה וירוס לאנדרואיד על תגלשו לשם זה וירוס לאנדרואיד.
  מה עם זה שרוב ההתקנות של אנדרואיד במיוחד של יצרניות חקייניות כמו סמסונג, אנדרואיד נהיה איטי וגרוע להחריד אחרי שמורידים ושמים עליו כמה וכמה אפליקציות מה שלא קורה באיפון לא משנה כמה אפליקציות יש לך.

  7. מה עם חידושי איוס 8 האקוסיסטם של אפל שיאפשר לעבור בעבודה באפליקציות בין מכשירי איוס איפון, איפד, מקים יאפשר להשתמש באפליקציות שונות בתוך אפליקציות. והשפה החדשה סוויפט שתעזור לפתח עוד אפליקציות ביתר קלות אפליקציות טובות אף יותר ממה שהיו עד עכשיו.

  יש כמובן עוד דברים אם זה הארנק הדיגיטלי שכנראה יקרום עור וגידים ואם זה החישן טביעות אצבע ומדדיי הבריאות ויש כמובן עוד ועוד פנים רבים למה איפון עדיף היום ויש המוני דברים שיהיו בקרוב זה מה שבטוח.

  גילוי נאות אני משתמש איפון

  בהצלחה פלג

 5. נועם
  08/09/2014 בשעה 21:04

  עשיתי את המעבר לאנדרואיד לפני 8 חודשים . למרות שאני עדיין מחכה לפיצ'ר הקילרי שישיאר אותי באנדרואיד גם במכשיר הבא , יש לי לא מעט דברים טובים לומר על אנדרואיד לעומת אפל ( גם לי יש נקסוס 5 . מרוצה מאוד ). אחד הדברים המעולים שיש לגוגל זה ה-music play שמאפשר לך לשים את כל אוסף האלבומים על הקלאוד בחינם ולשמוע אותם ישירות משם דרך המכשיר . אתה יכול גם לבחור מה להוריד דרך הקלאוד למכשיר.

  בניגוד למה שאמרת בכתבה , אני לא חושב שקשה להכין רינגטון לאייפון , אלא שזה פ'וט מסורבל ולא אינטואטיבי . באנדרואיד אתה רוצה רינגטון אתה נכנס לאפליקציה ומוריד מה שבא לך . בכל אופן , זה לא מה שהעביר אותי לאנדרואיד. הסיבות שלי היו :
  1. מחיר זול בכחצי לעומת האייפון
  2. רציתי לנסות משהו אחר אחרי 4 שנים עם אייפון ( למרות שמאוד מאוד נהנתי איתו ). בתשע השנים האחרונות יש לי רק אפל , מהאייפוד ננו הראשון ועד מקבוק . גם אני , כמוך , אמרתי שלא אעבור בחיים לאנדרואיד והנה עברתי 🙂 . לא יודע מה יהיה המכשיר הבא אבל כרגע אני מאוד מספיק כדי להשאר עם אנדרואיד

 6. מריוס
  09/09/2014 בשעה 13:18

  יפה מאוד! כבר שבוע אחרי אתה מקדם את האופן סורס. ממיר את דתך כאילו זה קומקום שצבר יותר מידי אבנית. יודע מה, לא מאמין לך. מה גם… שידרגת אייפון 4? טלפון בן 4 …! האם הנקסוס ישרוד את השנה הראשנה?
  דעתי האישית, אחרי שנתיים עם S3 אחרי אייפון 4 – בלב שלם: אנדרואיד זה זבל. כן, כולל וגורף. לא מדובר על איזה פיצר שחסר לי או תכונה אלא זה הרבה יותר מערכתי. האופן סורס נכשל. לצערי.

 7. אבי אבן
  12/09/2014 בשעה 10:24

  ראשית דבר, אני משתמש אייפון, מק ו-PC (חלונות), ולאשתי מכשיר אנדרואיד.
  אני שמח בשבילך שאתה נהנה מהמכשיר החדש, עם זאת יש לי מספר הערות:
  1. שדרגת את מכשיר האייפון 4, מכשיר בן 4 שנים, בשוק הסמארטפונים המתפתח בקצב מטורף, צפוי שתחוש שדרוג משמעותי במכשיר, ולכן אין לזקוף כאן נקודות זכות או תורפה לאף מכשיר או חברה. אם תשווה את המכשיר שלך עכשיו לכל מכשיר אחר, אפילו בן שנתיים או שלוש, תמצא בקלות את ההבדלים.
  2. מערכת ה-IOS התפתחה מאד לאורך ארבע השנים האחרונות, ואם בעבר אני הרגשתי צורך בפריצה, כיום אני מסתדר נהדר עם המערכת הנעולה של אפל. יתכן שזה בזכות השינויים שנעשו במערכת, יתכן בגלל שנכנסתי לתלם, ויתכן שזה נובע מכך שהפריצות בעבר של מערכת ה-IOS הורידו מיציבות המערכת והובילו לצריכת סוללה מוגברת. עם זאת, עדיין קיימים היום אנשים באנדרואיד שמבצעים ROOT למכשיר שלהם, כך שאפשר לומר שאף מערכת לא מושלמת
  3. אתה מציין שהתסבכת עם האייטיונס בעבר. יש לזכור כי זה היה השימוש הראשון שלך בסמארטפון ובמערכת הורדת האפליקציות ועם הזמן הדבר הפך אצלך, ובשוק בכלל, כדבר שבשגרה. למה הדבר דומה, להשוואה בין נסיעה עם הילוכים ברכב הראשון שלך לעומת הרכב השני או השלישי שלך. כמובן, שברכב הראשון הדברים היו לך פחות חלקים, כי רק התחלת לנהוג (היית צריך לחשוב מתי ללחוץ על הקלאץ', על הגז, איך להזיז את ידית ההילוכים וכו'), ולאחר מכן הדברים כבר הפכו להרגל. האם ניתן ליחס זאת לרכב או לתקופת ההסתגלות. בתור משתמש באייטיוס ובגוגל סטור, אני מוצא את שתיהן די דומות, עם יתרון לאייטיונס, שמאפשר טיפול בכלל האמצעים במכשיר (לא רק אפליקציות, כי עם גם שירים, סרטים, קבצי PDF וכד').
  4. גם בגוגל סטור ישנן אפליקציות שעולות כסף, יתכן שיש להן פריצה וכו'. אני לא נכנסתי לזה, כמו שאני לא נכנס לנושא הפריצות באייפון. יש כאן אלמנט של עבירה על החוק, וכל אחד יעשה מה שנוח לו.
  5. לגבי הקסטומיזציה, customization, אתה צודק, מכשירי אנדרואיד הרבה יותר ורסטילים וניתנים לקינפוג, זה מעולה למשתמש המתקדם, ולקונטרול פריק, אבל רב האנשים רוצים מכשיר שפשוט עובד טוב ישר מהקופסא, ולא צריך להתחיל לשדרג אותו
  6. סירי – לארץ היא טרם עשתה עלייה, אבל אם היית משתמש בה, יכול מאד להיות שהיית חש בחסרונה
  7. ציוד היקפי ועזרים – איכות ומגוון הציוד ההיקפי למכשירי אפל (כיסויים, עמדות עגינה וחיבור לרמקולים, וכו') יותר גבוהים ויותר גדולים בהשוואה לכל מכשיר אנדרואיד. בארץ, אמנם, שוחטים אותך גם על אנדרואיד וגם על אייפון, אבל תכנס לכל חנות שמוכרת ציוד לסמארטפונים בארה"ב ותראה איפה יש לך יותר מגוון ואיכות.

  ולסיום, לדעתי, אין מכשיר יותר טוב או פחות טוב, אלא לכל אחד יש מכשיר מתאים יותר או פחות, אני שמח בשבילך שמצאת את שלך ואתה מרוצה, כל השאר זה באמת שטויות

  1. נתי
   30/09/2014 בשעה 22:03

   המשפט האחרון שלך נשמע כמו איחולי חתונה:)

 8. %$
  02/10/2014 בשעה 03:39

  חכה שעבור לווינדוס פון , לא תבין איך היית עם IOS וANDROID כל כך הרבה זמן…
  ולא , זה לא בצחוק. אומר לכם את זה פריק אנדרואיד בדימוס ,
  מדובר במערכת הפעלה פשוטה, גאונית, מסודרת, יעילה, נאה, היום אין כבר מחסור באפליקציות ( למעשה יש לה אפילו מספר אפליקציות שבמערכות אחרות יכולים רק לחלום עליהן ) , לקחו את הטוב מכל העולמות ( הפתיחות של אנדרואיד, במינון הגיוני ( בלי חשש לבריקים ואבטחת מידע מזעזעת ) , והפעולה השוטפת ועדכוני הגרסאות המרשימים לאורך זמן של אפל ) והוסיפו טיבול משלהם וקיבלו מה שלדעתי הוא גאונית לשמה.
  במיוחד אם כל הטוב הזה מגיע ארוז עם מצלמות מפלצתיות של 41 מגה פיקסל או מפרט ממש חזק ומרשים , כמו שיש למכשירי הדגל של נוקיה ( ואילו שעתידים לצאת בקרוב ) .
  כמובן לא בהכרח הטוב הוא המצליח ובמיוחד בשוק הזה שכולם הולכים כמו עדר אחרי חבריהם, אם תשמרו על ראש פתוח ותנסו WP 8.1 תבינו שאי אפשר לחזור אחורה.

השאר תגובה