אז מה היה לנו בDroidcon השנה?


פורסם ב 28/06/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

כנס הDroidcon נחת לראשונה בישראל, והביא איתו עשרות הרצאות בנושא פיתוח לאנדרואיד והצגת מוצרים חדשים לפלטפורמה ממגוון החברות המובילות.

אז מה היה לנו שם?
מיטב החברות לקחו חלק בנכס, חברות כמו PayPal, Sony, AVG, Intel, Epson Yandex ועוד.
בכניסה לכנס כל חברה הציגה בדוכן שלה את מגוון ההמצאות והמוצרים החדשניים שלה.
AVG הציגה את מוצרי החברה ואת מחלקת הפיתוח שלה בארץ אשר מהווה גאווה ישראלית, Intel הציגו מס' פלטפורמות שלהם ומגוון מכשירי אנדרואיד בעלי מעבדי אינטל עוצמתיים.
אבל לדעתנו 2 דוכנים היו היוצאים מן הכלל – הדוכן של Epson והדוכן של Sony אשר נכנסות בכל הכוח אל שוק המכשירים הלבישים.

Epson
המשקפיים של החברה כוללים מעבד כפול ליבה TI OMAP 4460 במהירות שעון של 1.2Ghz, זכרון בנפח 1GB ואחסון בנפח 8GB אשר ניתנים להרחבה עד 2GB עם MicroSD ועד 32GB עםmicroSDHC.
מבנה המשקפיים מעט מוזר, והוא כולל משקפיים אשר מרכיבים בצורה רגילה אך הם מתחברות באמעצות כבל אל בקר השליטה, מה שהופך את המוצר ללא ממש פרקטי לשימוש ביום יום.
המשקפיים כוללות מגוון יכולות – צילום ומעקב אחרי תנועה, Immersive 3D, רמקולי דולבי ועוד.
בפועל, המשקפיים מריצות מין אמולטר של אנדרואיד אשר רואים מולנו דרך המשקפיים ועל ה"עכבר" אנחנו שולטים באמצעות הבקר שליטה. המערכת עובדת נהדר והיא מהירה מאוד, אך משימוש שלנו היו כמה רגעים שלא הצלחנו לכוון בדיוק אל הכפתור אשר רצינו או רגעים בהם הכפתורים כלל לא הגיבו ללחיצה.
נציין לטובה, כי יכולות ה3D של המשקפיים מעניינות מאוד – כאשר הביאו לנו לנסיון דף עם תמונה של גלגל רכב, המשקפיים זיהו ומיד הופיע לנו על המסך הדמיית 3D של הגלגל אליה יכלנו להסתכל מכל הצדדים (ע"י העלה והורדה של הדף או תזוזה של הראש).
הרעיון מצויין, הביצוע קצת פחות.
עם קצת פיתוח נוסף המשקפיים של החברה יכולות להגיע לתחומים שונים בהם הדמיות 3D יכולות לעזור – לדוגמא לסטודנטים לרפואה אשר יוכלו לעשות ניתוח וירטואלי לדמות 3D באמצעות המשקפיים ועוד.
עלות המשקפיים כ700$.

Sony
אין ספק שהמשקפיים של סוני הרבה יותר בשלות משל Epson.
המשקפיים יושבות מציון על הראש, ומרגישות קלילות אך רחבות. אין אזור מסויים במסך שצריך להסתכל אליו אלא החיויים מופיעים פשוט מול המשתמש בצורה נוחה.
בהדמייה אשר עשינו, הסתובבנו בטרמינל של שדה תעופה, כאשר הסתכלנו על אחד הפרסומות בטרמינל, עלה חיווי בצבע ירוק אשר הביא מעט אינפורמציה על הפרסומת אשר אנו מסתכלים עליה. כאשר הסטנו את המבט הפרסומת נעלמה.
לאחר מכן ההדמיה המשיכה להסתובב בטרמינל כאשר על גבי ריצפת הטרמינל הופיעו חצים אשר מכוונים אותנו לאן ללכת על מנת לעשות צ'אק אין לטיסה.
הביצוע של המשקפיים מצויין, ואהבנו מאוד את המינימליזם שלהם ושל התצוגה בהם.

ההרצאות
ההרצאות היו מעניינות מאוד וברמה מצויינת. מארגני הכנס השיגו את מיטב החברות ואנשי הפיתוח שירצו ואין ספק שזה עבד להם מצויין.
בין ההרצאות היה ניתן למצוא הרצאה של Facebook על Parse – פלטפורמת הפיתוח המצליחה שלהם, Nokia X והגישה החדשה שהיא לקחה בשימוש במכשירים מבוססי אנדרואיד, "מוות לסיסמאות" מפי PayPal אשר הייתה אחת ההרצאות האהובות עלינו בנכס ועוד.
אחד ההרצאות היותר מסקרנות שראינו הייתה בסוף היום השני, של רון מוניץ אשר הרצה על איך לבשל רום מקוסטם. קצת חבל שהמרצה לא יכל לסיים את ההרצאה מפאת חוסר הזמן.

לאלו מכם אשר לא היו בנכס, בקישור הבא ניתן למצוא את המצגות שהועברו, וכמו כן ניתן לראות את אלבום התמונות מהכנס.

בהזדמנות זו נגיד שאפו ענק למארגנים ונקווה שגם בשנה הבאה הכנס יהיה כזה מוצלח ואף יתעלה על עצמו!

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

1 Comment

  1. matan7890
    09/07/2014 בשעה 13:55

    נשמע מעניין במיוחד, מקווה ששנה הבאה יהיה לי זמן להגיע!

השאר תגובה