נמכרה: גוגל מוכרת את מוטורולה ללנובו תמורת 2.91 מליארד דולר


פורסם ב 30/01/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

אחרי כשנתיים אחרי שרכשה גוגל את ענקית המוביל Motorola תמורת סכום אסטרונומי של 12.5 מליארד דולר מודיעה גוגל כי החליטה למכור את החברה לLenovo הסינית.
לאחר הרכישה לנובו תכל להחזיק בחברת מוטורולה ובחטיבת המובייל שלה, כולל המותג מוטורולה, ארסנל המכשירים שלה כגון הMoto X, הMoto G ומותג הDroid המוכר. בנוסף להחזקה בחברה לנובו תיהיה אחראית על המשך דרכה של מוטורולה ועל מפת הדרכים של החברה.
כמו שכולם צפו כבר בעבר, הרכישה של גוגל הייתה בעיקר בשביל לגרוף לעצמה את הפטנטים הרבים של החברה, אשר ישארו בבעלות גוגל גם לאחר הרכישה, כאשר רק 2000 פטנטים בלבד ילכו אל היצרנית הסינית.
אל אף שניסתה גוגל להציל את הספינה הטובעת של מוטורולה, החברה לא הצליחה להפוך את החברה לרווחית שוב, ואף ניסתה ע"י מכירה של חטיבות שונות בחברה,סגירת סניפים ברחבי העולם ומיתוג של הMoto G בתור Google Edition כל זאת על מנת לכסות על ההפסדים. לבסוף החליטה גוגל שהחזקת החברה מהווה מעמסה מיותרת והחליטה למכור אותה אל לנובו, דבר אשר יעזור ליצרנית הסינית לחדור לשוק המוביל האמריקאי.

מה את Lenovo?
קשה למצוא אדם אשר לא מכיר או שמע את השם Lenovo. היצרנית הסינית הגדולה אשר בשנת 2005 קנתה את מותג המחשוב של IBM ובמהרה נהפכה להיות אחת היצרניות המצליחות למחשבים ולפטופים, ובתחילת החודש את חטיבת השרתים של IBM. החברה נכנסה לשוק המובייל בשנת 2012 עם הK800, ובסוף 2013 השיקה את מכשיר הViber Z – מכשיר לשוק הגבוהה אשר צבר המון ביקורות חיוביות.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

1 Comment

  1. amni
    04/02/2014 בשעה 22:05

    כך הסינים משתלטים על הכלכלה העולמית וכך האמריקאים מתדרדרים כלפי מטה. האמריקאים חושבים שעל ידי להטוטים פיננסים הם ישמרו על מעמדם הכלכלי, הם טועים רק מי שמייצר סחורות שאפשר למשש שורד.

השאר תגובה