דיווח: פייסבוק רוכשת את Little Eye Labs, אפלייקצית פייסבוק מחודשת בדרך?


פורסם ב 11/01/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

האפליקציה של פייסבוק לאנדרואיד נכנסה כבר לדפי ההיסטוריה, ולא בהקשר טוב. מאז ומתמיד האפליקציה סבלה ממשק דל, בעיות רבות, איטיות, קריסות ואף קיבלה מליוני תגובות זועמות בחנות האפליקציות. בדצמבר 2012 החליטה פייסבוק לנטוש את תקן הHTML5 ושימוש ב"webviews" באפליקציה שלהם, ולכתוב אפליקציית Native מחדש, דבר זה שיפר במקצת את האפליקציה, אבל היא עדיין לא הייתה מושלמת.
פייסבוק מודעת היטב לעובדה הזאת, ולעבודה שמשתמשים רבים פוזלים לאפליקציות שונות כמו FriendCastr (מעל 10 מליון הורדות), ומנסה לקחת את המשתמשים שלה בחזרה-
החברה ההודית Little Eye Labs הודיע בבלוג שלה שהיא נרכשה ע"י פייסבוק (TechCrunch מדווח שהסכום עומד על בין 10 ל15 מליון דולר), וזאת תעזור לפייסבוק לבנות אפליקצית אנדרואיד חדשה ומשופרת.

מה החברה עושה?
Little Eye Labs מתמחת בהענקת שירות למפתחי אפליקציות בעזרת סט כלים שהיא מקנה אשר מאפשרים בין היתר בדיקת בנצ'מרק לאפליקציה, בדיקה כמה משאבים האפליקציה דורשת, כמה מידע היא לוקחת מהמשתמש, כמות הCPU והזיכרון שהיא גוזלת, בדיקה של נקודות חולשה באפליקציה, נקודות בהם המשתמש משתמש הכי הרבה וכו'

על פי הערכות ברשת, פייסבוק מתכננת להשיק אפליקציה פייסבוק חדשה לגמרי, בהתבסס על ממשק הHolo של אנדרואיד, בדומה לעדכון האחרון אשר יצא לFacebook Messenger וקטף שבחים רבים ברשת. בנוסף, מס' משתמשים בFacebook Alpha (שירות הטסטרים של פייסבוק), מדווחים כי קיבלו עדכון אשר שינה את הממשק לממשק עדכני ובסגנון Holo אבל אחרי יציאה וכניסה בחזרה לאפליקציה העדכון נעלם.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה