אילו מכשירים יעודכנו לגרסאת האנדרואיד החדשה?


פורסם ב 02/11/2013 ע"י cmp

אחרי כל ההתרגשות סביב אנדרואיד 4.4 KitKat, הציפיות והאכזבות עולה השאלה המתבקשת, מי יהנה ממנה? תמיד עולה השאלה איזו חברה תזניח את לקוחותיה.

ושוב עולה השאלה, איזו חברה מזניחה את לקוחותיה? אין ספק שחלק גדול מבחירת מכשיר האנדרואיד הבא שלך הוא האם המכשיר ימשיך להתמך גם על ידי גרסאות האנדרואיד החדשות.

אציין בראש ובראשונה כי ברור שיש אפשרות להחליף רומים מקוסטמים המריצים את גרסאת 4.4 ומציעים פיצ'רים שונים, אך לא רבים האנשים המוכנים להתעסק בכך , וזה מובן. המצב האידיאלי הוא בו החברה אליה שייך מכשיר הסמארטפון בבעלותך תמשיך לתמוך בגרסאות אנדרואיד חדשות למשך כמה שנים ולא תשאיר מאחור כל פעם שיוצא מכשיר דגל חדש.

אתמול, גוגל הפיצה את גרסאת אנדרואיד 4.4 KitKat יחד עם מכשיר הדגל החדש שלה ה-Nexus 5 העדכון החדש יכול לרוץ  על הרבה יותר סוגי מכשירים חלשים וחזקים כאחד על ידי אופטימיזציה יותר נכונה של הזיכרון, כך , לכאורה, גם מכשירים חדשים יוכלו להנות מהעדכון.

אילו מכשירים יקבלו את העדכון?

Nexus

מכשירי הנקסוס בד"כ נהנים מעדכונים מהירים ורום "נקי" של גוגל. מכשירי הנקסוס שיקבלו הם:

Nexus 4

Nexus 7

Nexus 10

וכמובן Nexus 5 הבא עם הגרסא.

חסר ברשימה ה-Galaxy Nexus שנכון לרגעים אלו לא מקבל את העדכון. עלתה כבר עצומה לרשת הקוראת ל-Google לעדכן גם את ה-Galaxy Nexus. קישור

שימו לב, כי מכשיר ה-Galaxy Nexus מבחינה חומרתית תומך בהרצת Android 4.4 , כמו שאמרתי, בעיקר בעדכון החדש בו בוצעה אופטימיזציה למכשירים חלשים יותר צפוי יותר שתהיה תמיכה למגוון רחב יותר של מכשירים כמו ה-Galaxy Nexus.

מבחינת גוגל יצרנית הצ'יפס TI יצאה מהשוק, ולכן עדכון המכשיר לא יכול להתבצע.

HTC

HTC פרסמה כי מכשיר הדגל שלה ה-HTC One יקבל עדכון תוך 90 יום ולאחר מכן יגיע העדכון למכשירי HTC One Max ו- HTC One mini אך כרגע HTC לא פרסמה צפי למתי מלבד ה-HTC One.

Motorola

מכשירים שיקבלו עדכון:

Motorola Droid Ultra

Motorola Droid Maxx

Motorola Droid Mini

Moto X

ניתן לבדוק בקלות כל מכשיר מוטורלה אם יקבל עדכון או לאו באתר התמיכה שלהם. קישור ביחרו את סוג המכשיר שלכם ותופיע מיד הודעה אם המכשיר יקבל עדכון. מוטורולה עוד לא עדכנה צפי מתי ישוחררו העדכונים.

Samsung

סמסונג עוד לא הגיבה לגבי שחרור עדכונים, צפי או האם בכלל. סמסונג ידועים בכך שהעדכונים למכשירי הדגל שלה מגיעים אחרי זמן ארוך מכיוון שדורשים בדיקות רבות לפני שיחררורם בגלל מערכת ה-TouchWiz. נעדכן בהמשך.

LG

בהתחשב בעובדה ש-LG הינה היצרנית של ה-Nexus 5 לגוגל , אפשר להניח כי מכשירים רבים של LG יקבלו את העדכונים. אך, בינתיים LG לא העלתה צפי לעדכונים. ניתן להניח כי מכשיר ה-G2 החדש המריץ כרגע 4.2.2 יריץ בעתיד הלא רחוק 4.4.

Sony

סוני עוד לא פרסמה אילו מכשירים ומתי יקבלו עדכונים ניתן להניח כי מכשירי הדגל השונים שלה יקבלו את העדכון.

כמו: Xperia Z. Xperia Z2 , Xperia Z ultra

Share

2 Comments

 1. godfrey
  02/11/2013 בשעה 14:23

  אפשר היה לכתוב במשפט אחד..לא ידוע בינתיים מי יקבל עדכון.

 2. izik.avi
  02/11/2013 בשעה 18:41

  godfrey
  1+

השאר תגובה