מסתמן: לפני הרכישה נוקיה בחנה את אנדרואיד


פורסם ב 15/09/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

בחודש שעבר (אוגוסט) הודיעה חברת מיקרוסופט על רכישתה של מחלקת המובייל של נוקיה (בדומה לרכישת מוטורולה ע"י גוגל), העסקה נחתמה על סכום של 7.2 מליארד דולר שיועבר לייצרנית הפינית.
רכישה זאת באה אחרי הפסדים רבים של החברה בשנים האחרונות לאחר שהייתה השולטת הבלתי מעורערת בשוק המובייל אשר הכרנו.
הצניחה החדה במכירות הגיעה לאחר כניסת שני הענקיות אפל וגוגל לשוק הסלולר והתפתחות הסמארטפונים.
אך על פי דיווחים של הניו-יורק טיימס, כעת מסתמן- נוקיה בעבר החליטה לבחון את אנדרואיד לפני סגירת החוזה עם מיקרוסופט- כאשר כבר מס' מכשירי לומיה בחברה הריצו את מערכת ההפעלה אנדרואיד.
המכשירים עבדו בצורה מצויינת וזה לא היווה אתגר גדול למהנדסי החברה להתאים את מערכת ההפעלה אנדרואיד לחומרת מכשירי הלומיה של החברה. אך לבסוף, נבחרה השותפות עם מיקרוסופט ומערכת ההפעלה שלה Windows Phone.
סוזן שיאן, דוברת נוקיה מסרבת להגיב על הנושא.

האם זה מהלך חכם לבחור בWindows Phone החיוורת? ימים יגידו.

מקור.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

3 Comments

 1. idoitch
  18/09/2013 בשעה 14:48

  אם נוקיה לא היו בוחרים בווינדוס פון …. אז בהחלט שלא היה שוק למערכת ההפעלה הזו .. נוקיה היום זה היצרן מספר 1 שמשווק את ווינדוס פון, והם גם מייצרים את מכשירי הווינדוס הכי טובים.
  אני לא סגור אם זו הייתה החלטה נכונה, מכיוון שהיום כאשר מישהו מעוניין במכשיר ווינדוס פון, 85% שהוא ירכוש מכשיר של היצרן נוקיה, ולא של אחרים כגון HTC או סמסונג וכו… מכאן יש להם יתרון עצום.
  יחד עם זאת, אם הם היו עושים מכשירי אנדרואיד, אני חושב שנתוני המכירות שלהם היו לפחות זהים לאלו שהם מבצעים היום, אם לא יותר מהם – אם מישהו היה מתעניין במכשיר אנדרואיד עם מצלמה סופר איכותית, היה הולך על ה1020.
  מי שאוהב נוקיה ורגיל לנוקיה עוד מפעם – היה רוכש מכשיר נוקיה, רק שהוא לא היה מתאכזב (כמו שקורה היום ל50% לפחות מרוכשי ווינדוס פון) אלא אשכרה היה נהנה ממנו , כי אין כל כך הבדל בין אנדרואיד כזה או אחר, בכולם יש אותן אופציות ואותן אפליקציות.
  לדעתי היו צריכים ללכת על אנדרואיד ..

 2. drazick
  18/09/2013 בשעה 15:04

  עשו בשכל עם ה- Windows Phone.
  זה מאפשר להם לגדול.
  בסופו של יום לא ניתן להתחרות עם Samsung בגזרת האנדרויד בגלל האינטגרציה הוורטיקלית שלה.

  Windows Phone חדשנית וגמישה ומאפשרת לנוקיה למצות את היכולות שלה.

 3. taltalon
  19/09/2013 בשעה 11:59

  drazick, איזה מאפשר להם לגדול?! אין יותר נוקיה, אתה מבין את זה ?
  חטיבת הסלולר של נוקיה נמכרה במחיר סוף עונה למיקרוסופט.

השאר תגובה