Pressy: הכפתור הכל יכול


פורסם ב 29/08/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

"סטארט אפ ניישן" או בשמה השני – ישראל. זה לא סוד שהארץ הקטנה שלנו מולידה בשנה אלפי סטארטאפים מוצלחים שפורצים גבולות, חוציי ארצות ואף נמכרות לחברות גדולות כמו גוגל ומייקרוסופט. בכתבה הבאה רצינו לשפוך קצת אור על פרויקט של נמרוד בק (29, ת"א), שבשעות הקרובות (29 לאוגוסט) עולה לפלטפורמת גיוס ההמונים המצליחה KickStarter.

"באנו להחזיר את הפשטות למכשיר הסלולרי שלכם" – זה המוטו של Pressy, הכפתור הכל יכול.

מה זה Pressy?

פרסיי הוא כפתור פיזי, אשר מתחבר למכשיר דרך חיבור האוזניות (עובי הכפתור עומד על 0.7 מ"מ בלבד כך שהוא לא מורגש), אליו מצורפת אפליקצית הגדרות יעודית וכל מטרתו היא לאפשר לנו לבצע פעולות יום יומיות בצורה נוחה יותר ע"י לחיצות על Pressy.

"מסכי מגע נהדרים!, אבל כאשר נרצה בסה"כ להדליק את הפלאש, לצלם תמונה או לשתף את המיקום שלנו, הפעולות הבסיסיות האלו יכולות לקחת זמן.", פעולה פשוטה שכזאת לרוב תיקח לנו בין 5-7 שניות (הדקלת המכשיר,לשחרר מנעילה, לצאת מהאפליקציה שרצה כרגע, להגיע על האפליקציה שאנחנו רוצים, להפעיל אותה, לבצע את הפעולה.) ותחייב אותנו להסתכל על המכשיר בכל התהליך.

Pressy באה לפתור את הבעיה הזאת ולקצר לנו תהלכים, ע"י הגדרה פשוטה של מס' לחיצות או אורך הלחיצות נבצע פעולות במכשיר שלנו גם מבלי להעיר אותו או להסתכל עליו. Pressy מגיע עם 3 פעולות מובנות- לחיצה קצרה אחת מדליקה את הפנס, לחיצה ארוכה אחת מעבירה את המכשיר למצב שקט, לחיצה כפולה לצילום תמונות. במידה ונרצה להגדיר פעולות נוספות לPressy נכנס אל האפליקציה החינמיית ובה נגדיר את הפעולה הרצויה וכיצד נגרום לPressy לבצע זאת (כמות ואורך לחיצות).

בין שלל הפעולות שPressy מסוגל לבצע ניתן יהיה להדליק פנס, לשלוח את המיקום, להפעיל כל אפליקציה על המכשיר, צילום מהיר, הקלטה של שיחות או טיפ מנהלים, מענה לשיחה עם ספיקר פתוח, העברה למצב שקט או שינוי הגדרות וכל פעולה נוספת אשר תוכלו לחשוב עליו.

כיצד זה עובד?

כאשר מריצים בפעם הראשונה את האפליקציה של Pressy, מתחיל לרוץ במערכת תהליך ברקע אשר מנטר את חיבור האוזניות (אליו Pressy מתחבר), ומריץ את האפליקציה רק כאשר מתבצעת לחיצה, כך שבזבוז הסוללה הוא מינימאלי ולא מורגש. כאשר התהליך מזהה לחיצה הוא מנתח את כמות הלחיצות ותדירות הלחיצה ותבצע את הפעולה הרצויה ע"פי מה שהגדרנו קודם באפליקצית הניהול. האפליקציה עובדת על כל מכשיר אנדרואיד מגרסא 2.3 ומעלה.

מי עומד מהאחורי הפרויקט וכיצד הגיע הרעיון?

" נמרוד בק בן 29 מתל אביב, מהנדס תעשייה וניהול ובנסוף מפתח אפליקציות.

לפני כשנתיים סיימתי את התואר, עבדתי כמה חודשים בהיי טק, עזבתי ולא מצאתי מקום עבודה שעניין אותי לעבוד בו. במשך חצי שנה הייתי מובטל והתגלגלתי בין מיזמים שונים. זו הייתה התקופה מאוד מיאשת בה יש המון זמן פנויי גם לשוטט באינטרנט וגם לחשוב על רעיונות. זו אולי הסיבה שנהייתי אובססיבי לאתר קיקסטארטר. התחלתי לראות כל פרויט, בכל קטגוריה, לעקוב אחריו, לקרוא פרסומים ובעיקר לפנטז על פרויקט שלי. חיפשתי רעיון פשוט, זול, מגניב, רצוי לתחום חם כמו מובייל. ב4.4 זה קרה, נישבע שאפילו באיזור 4 בבוקר."
" באותה תקופה תכננתי אפליקציות המון ושמתי לב שכשאני רוצה לבדוק איזושהי פעולה, לדוגמה שאפליקציה שאני עושה תעלה משהו לשרת, אני צריך לשים כפתור דמה במסך וכל פעם שאני רוצה לבדוק אם הוא עובד אני צריך להיכנס למכשיר, לפתוח את הנעילה, לצאת מהפייסבוק, לחפש את היישום שלי ומתוכו ללחוץ. חשבתי איך אני יכול לבצע פעולה חיצונית מבלי לעבור את התהליך המיגע הזה כל פעם."

איפה הפרויקט עומד?
בשלב זה הפרויקט בעל מס' אבטיפוסים אשר הודפסו ע"י מדפסת תלת מימד (לפני יצור המוני), ועובד מעולה. כעת השאיפה הוא להתחיל לייצר את המוצר בכמות מסחרית ולשם כך נדרש המימון.
נוצר כבר הקשר עם הייצרנים והמשווקים על מנת ליצור את Pressy זול ככל האפשר, אך צריך את הכסף על מנת להתחיל לייצר.
תמורת עזרה במימון הפרויקט תקבלו תגמול בחזרה על פי כמות התרומה (ניתן למצוא בדף הפרויקט).

בתוך כמה שעות בלבד הפרויקט קיבל כבר 4405$!

.
דף הפרויקט בKickStarter.
אתר הפרויקט.

דף הפייסבוק.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

11 Comments

 1. binon
  29/08/2013 בשעה 08:24

  רעיון נחמד
  צריך לשנות את ההגדרות כך שצילום לא יתבצע עם שתי לחיצות כי זה יכול לגרום לרעידה או פספוס של התמונה
  וסתם תהייה – מה קורה אם אני מוריד את האפליקציה ומחבר אוזניות עם כפתור ניתוק של מיקרופון? האם אני אוכל לשלוט על היישומים דרך כפתור הניתוק? מעניין…

 2. psy
  29/08/2013 בשעה 08:56

  רעיון מדליק לגמרי, רק בעיה קטנה שלא נראה לי כל כך חשבו עליה – כל 'גנב' (או סתם חטטן) שרוצה לעקוף את הנעילה במכשיר יכול לעשות את זה באמצעות הלחצן הזה.
  הרי ברגע שאתה מגדיר אותו להיכנס לאפליקציה מסויימת (שעוקפת מן הסתם את המסך נעילה) אז כשאתה לוחץ על מקש הבית מהאפליקציה אתה כבר 'בתוך המערכת'.
  (מן הסתם צריך שתהיה האפליקציה מותקנת על המכשיר ה'נפרץ' אבל גם את זה אפשר לעשות עם קצת תחכום)

  לא יודע איך האב-טיפוס שלהם כרגע עובד, אבל בכל אופן נשמע שיש להם כבר משהו ביד ויכולים לרוץ איתו קדימה (לעומת כאלה שעדיין לא יישמו את מה שהם מתכננים לעשות).

 3. eliranh
  29/08/2013 בשעה 09:29

  אחלה רעיון, מה שבאמת מפתיע הוא שלא אפשרו ל"תכנת" את כפתור הבית הפיזי לבצע פעולות מסוימות באמצעות לחיצה כפולה/משולשת/ארוכה
  שזה נראה לי הרבה יותר פשוט לפחות בשלב ראשון

 4. psy
  29/08/2013 בשעה 09:42

  אם אני לא טועה כבר עשו את זה עם כפתור הבית, עיקר הפשטות זה שהוא קיים (בעיקר אם הוא פיזי) ויש רק צורך לתכנת.
  הבעיה עם הלחצנים שהם לא פיזיים זה שהמסך מכובה אין לך אפשרות להשתמש בו, אבל יש כבר פתרון של 'מחוות' כשהמסך מכובה – אפשרות להדליק אותו (כאן דווקא אפשר לתכנת את הפקודות של צילום וכו') באמצעות מגע 'מחווה' על המסך גם כשהוא כבוי.

  אבל זאת עוד דרך לעקוף את הנעילה, שצריך למצוא לה פתרון.

 5. maorhassan
  29/08/2013 בשעה 15:03

  אני ניסיתי לתרום 15 דולר אבל אי אפשר מינימום 22 למי שמחוץ לארהב

 6. mr.goka
  29/08/2013 בשעה 17:34

  רעיון טוב, ממש אהבתי!
  אבל ישנה בעיה, צריך להמציא מפצל מסויים שיעבוד גם ל'פרסי' וגם לדברים אחרים.
  כי אם נגיד יש לי את 'פרסי', ואני רוצה לשמוע מוזיקה דרך אוזניות וגם להשתמש ב'פרסי', אז זו בעיה..
  כי אם אני אקח מפצל רגיל אני אולי אשמע מוזיקה, אבל לא אוכל להגביר ולהנמיך מוזיקה וגם לא אוכל להשתמש ב'פרסי'.
  אז הם צריכים להמציא מפצל מיוחד שמחברים אותו למכשיר עצמו, ואז המפצל יש לו 2 כניסות, גם בשביל אוזניות (כולל שימוש בכפתורים של האוזניות שזה ווליום וכפתור גישה) וגם ש'פרסי' יעבוד. צריכים לחשוב על זה….

 7. kusi
  30/08/2013 בשעה 09:02

  סלחו לי אך המחיר שהוא דורש כתרומה מול אבטיפוס שעלות ייצורו
  מסתכמת בכ 1.5 דולר ליחידה – גובל בטמטום ובבצע כסף.
  תרמתי להרבה פרוייקטים – לפרוייקט הזה לא אתרום.

 8. omri_ro
  30/08/2013 בשעה 15:04

  זה רק אני או שפיספסו את הנקודה שלרוב האנשים יש כיסוי כלשהו למכשיר שלהם…

 9. luhsmolik
  31/08/2013 בשעה 02:18

  הם התייחסו מה קורה עם זה אם יש נעילת מסך ?

 10. eladleev
  31/08/2013 בשעה 09:45

  binon- כן.
  omri_ro- על פי המפתחים, זה עובר חלק ועובד גם דרך כל מגני המסך.
  luhsmolik- הכפתור עוקף את נעילת המסך ומבצע את הפעולה

 11. tolmarc
  31/08/2013 בשעה 15:06

  קודם כל כתוב בקיקסטרטר שהבחור הוא מניו יורק, אז איך הוא מתל אביב?

  דבר שני, הפרויקט כבר ב 300 אלף דולר מה שאומר שזה הולך לקרות. לי אישית זה לא שימושי מכיוון שאני מחבר ומוציא כל הזמן אוזניות עם המכשיר, ולכן להתחיל להכניס ולהוציא דברים כל הזמן מהשקע זה לא נוח לי.

השאר תגובה