נחשף: Moto X


פורסם ב 15/07/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

למכשיר הזה, המכשיר הראשון מבית היצור של "מוטורולה החדשה" אחרי רכישתה ע"י גוגל כולם ציפו. השמועות ברשת געשו כבר חודשים רבים, גם לאחר שהודלף כי גוגל מוותרת על לקיחת חלק בפרויקט הMoto X מכיוון שהיא לא מרוצה מהמוצר (ולכן גם לא ראינו את המכשיר בכנס הI/O) אך ת'צפר את מוטורולה בתקציב פרסום רחב.

יחסי ציבור למכשיר

המכשיר עלה לכותרות בתקופה האחרונה מחדש, לאחר שבעיתונים כמו הוול סטריט ז'ורנל והניו יורק טיימס, הופיע פרסומת על מכשיר בשם Moto X מבית מוטורולה החדשה, כאשר ניתן לראות את הלוגו החדש בצבעי גוגל והסלוגן המתנוסס מתחת ללוג "A Company By Google" – גוגל לא משאירה ספק במי הבוס.

אך זה לא הסוף – במהלך כנס הSun Valley צולם יו"ר גוגל, אריק שמידט, כאשר הוא מדבר ואוחז במכשיר הMoto X, כמובן כחלק ממסע יחסי הציבור שהחברה מספקת למכשיר, כאשר בתמונות ניתן לראות בבירור את המכשיר ואת צורתו (ובכך גם לאשר את המידע אשר דלף מאוחר יותר).

ההדלפה
פרסומת למכשיר מבית הספקית התקשורת הקנדית רוג'רס (Rogers) דלף לרשת אתמול ומראה בבירור את המכשיר ואת תכונותיו החדשות:
המכשיר יהיה מוכן כל הזמן, הוא יהיה קשוב לכם (האמ פרטיות האמ) ונוכל להפעיל אותו ע"י פקודות קוליות גם ללא שום מגע איתו –  בדומה לGoogle Glass נגיד "Ok Google Now" והמכשיר אוטומאטית יקשיב לפקודה אותה נרצה לבצע או לחפש.
בנוסף, כחלק מהממשק החדש (יכול להיות אנדרואיד 5 אך עוד לא מאושר), שודרגו ההתראות ומעכשיו במקום נורית ליד מהבהבת יופיע על המסך בכל כמה שניות חווי אשר יציג את השעה ואת סוג ההתראה או ההתראות אשר התקבלו למכשיר ובכך נוכל לדעת האם דחוף לנו כרגע לבדוק אותם או מאוחר יותר.
מצלמת המכשיר אף היא שודרגה ל"דריכות מלאה" וכאשר נרצה לצלם כל שעלינו לעשות הוא לנער את המכשיר פעמיים ובתוך מאית השניה אפליקצית המצלמה כבר תדלק ותיהיה מוכנה לצילום.

מפרט המכשיר

בחשבון הטוויטר של evleaks המוכר לנו מהדלפות קודמות אשר התגלו כאמת, צוויץ מפרט המכשיר החדש והוא יכלול: מסך ברוזולוציה של 1280×720, מעבד כפול ליבה MSM8960 Pro (מוכר יותר כQualcomm Snapdragon S4 Pro+) במהירות שעון של 1.7GHz, זיכרון בנפח 2GB, אחסון בנפח 16GB או 32GB, מצלמה אחורית 10MP באיכות 1080p, מצלמה קידמית 2MP ומערכת ההפעלה אנדרואיד 4.3 או אנדרואיד 5.

המכשיר צפוי להגיע בסוף חודש הבא (אוגוסט) על החנויות בצבעים שחור ולבן כרגע.

הפרסומת המודלפת

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

7 Comments

 1. בן אור
  15/07/2013 בשעה 21:21

  למה אתה משאיר וידאו שמתנגן בכניסה? זה ממש מציק כשפותחים 20 טאבים במקביל מה rss

 2. shadowclon3
  16/07/2013 בשעה 09:40

  כפול ליבה, מזה חזרנו שנתיים אחורה?

 3. onedagan
  16/07/2013 בשעה 12:37

  איפה קונים?

 4. urich
  16/07/2013 בשעה 15:34

  מורכב בארה"ב…
  בקיצר המוצר שווה באיכותו לכל מוצר אחר רק שמי חיבר את 4 חלקי הפלסטיק האחרון נקראה מייק ולא צינג.
  במה זה עושה את הטלפון יותר טוב?

 5. harelp
  17/07/2013 בשעה 11:46

  מה בדבר כרטיס חיצוני וסוללה נישלפת? יש קישור שאפשר לקרוא על המכשיר או משהו נוסף ..סתם פרטים?
  תודה

 6. dubelboom
  19/07/2013 בשעה 23:12

  urich,
  דבר ראשון האמריקאים מאד אוהבים את השטויות האלה של מוצרים מקומיים, ודבר שני, זה תורם לכלכלה האמריקאית.

השאר תגובה