סיכום שבועי 3-10 למאי


פורסם ב 10/05/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

פחות משבוע לאם כל הועידות של גוגל והשמועות לגבי תוכן הועידה מתחילות לזרום.  בין לבין קצת על נקסוס, חנות פיזית של גוגל ועוד

@@@

HTC בטעות או לא, נידבה מידע על גרסת האנדרואיד הבאה, שימוש ב Bluetooth Low Energy, טכנולוגיה שמוזילה את מחיר הבלוטוס וחשוב יותר, משפרת צריכת החשמל.  הידיעה השניה נוגעת בגיימרים שביניינו ומדברת על מעבר לתקן OpenGL ES 3.0, שמשמעותה שיפור גרפיקה תלת מימדית במכשירים ניידים. העובדה שמעבד הדור הבא של חברת QUALCOMM יתמוך בטכנולוגיה רק מחזקת את השמוע. אך מאוחר יותר HTC הוציאה הודעה לתקשורת שהדברים לאו דווקא נגעו בגרסת אנדרואיד הקרובה, אלא על תכנון עתידי כללי.

זוכרים את רשימת הקניות שלי לגרסת האנדרואיד הבאה? אחת הבקשות שלי מגוגל היתה מרכז משחקים. מסתבר שבגוגל חשבו על זה לפניי. עדיין לא ברור מה יכלול מרכז משחקים של גוגל ( אפילו שם רשמי אין ) אך מסתמן שיהיה שימוש נרחב בשרותי ענן של גוגל ומשחקים רבי משתתפים און ליין. איך זה מסתדר עם הידיעה על כך ש ROVIO, מפתחת ה ANGRY BIRDS עומלת על שרות שמירת התקדמות משחקים  בענן באופן עצמאי? ימים (תרתי משמע ) יגידו.

זוכרים את גוגל BABBLE? כנראה שהשם המקורי ישתנה ל-HANGOUTS. ולכך כמה סימוכין ביניהן תמונות מסך של משתמשים שקיבלו הודעות בחשבון הגוגל+ שלהם. בנוסף נראה שהאפליקציה לא תאוחד עם אפליקצית ה-SMS. לפחות לא בשלב הראשון.

@@@

דיווחים סותרים על ה-XPHONE של גוגל/מוטורולה הפכו לעניין שבשגרה. הדיווח הטרי מדבר על כך שגוגל דחו את המכשיר שמוטורולה פיתחו. האם זה אומר שלא יהיה XPHONE? כנראה שלא, נראה שבגוגל לא אהבו את מה שראו ושלחו את מהנדסי מוטורולה למקצה שיפורים.

@@@

נראה שגוגל מתכננים לפתוח רשת חנויות למכירת…תחזיקו חזק…. גוגל גלאס! רק גוגל גלאס! האם זה נכון או הגיוני? לשיקולכם. לי באופן אישי נשמע לא אמין במיוחד לפתוח חנות למורת אחד בלבד. השמועות על חנויות גוגל מסתובבות ברשת מספיק זמן על מנת להבין שאין אמת בדבר.

אם כבר גוגל גלאס, השבוע פורסמו עוד קצת נתונים טכניים על המשקף של גוגל ונראה שהחברים שפתחו את המוצר עשו עבודה לא רעה בכלל והצליחו לכלול בו כמות מכובדת של חיישנים. ג'יירוסקופ, אקסלרומטר, שדה אלקטרומגנטי, כמה חיישני סיבוב, תנועה, משיכה (GRAVITY), GPS, וחיישן כמות אור. מכובד אמרנו.

@@@

GOOGLE MAPS באינטרנט הולכת לקבל מתיחת פנים משמעותית עם מאפייני עיצוב של אנדרואיד.

@@@

GOOGLE EARTH לאנדרואיד עודכנה ונוספה לה פונקציית GOOGLE STREET VIEW. כרגע בסיסית מאוד. לא  באיכות אפליקציית מפות .

@@@

פרוייקט הקונסולה מבוססת אנדרואיד, הלא היא OUYA  קיבל השבוע זריקת מרץ בדמות השקעה נוספת על סך 15 מיליון דולר. בשורה פחות משמחת היא דחיית ההשקה ב שלוש שבועות ל-24 ביוני. לא נורא במיוחד.

בתקווה שלא דילגתי על משהו חשוב.

סוף שבוע נהדר לכל קוראינו!

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה