מלחמת הפטנטים הבאה? גוגל רשמה פטנט על מחוות מגע מגב המכשיר


פורסם ב 11/03/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

הפטנט של אפל מול הפטנט של גוגל

כבר לפני מס' חודשים כאשר התחילו הרחשים ברשת על הפרויקט הסודי של גוגל ה"X Phone" אשר מפותח במעבדות הסודיות לצד פרוייקט המשקפיים והמכונית ללא הנהג של גוגל, מיהרו רבים לשייך את המכשיר לסדרת הנקסוס ובנוסף הודלף כי המכשיר יגיע עם מחוות מגע מהפנאל האחורי של המכשיר.

השבוע, גוגל הגישה בקשה למשרד הפטנטים האמריקאי – רשימת פטנט על מחוות מגע בגב המכשיר. לדוגמא, כאשר נקרא ספר דרך Google Books ונלחץ על גב המכשיר הדף יתהפך בספר אשר נקרא, ללא כל צורך לגעת או להעביר דף על מסך המכשיר אלא רק ע"י היד שגם ככה אוחזת במכשיר. שימושים נוספים יכולים להיות העברת מוזיקה, חזרה לדף אינטרנט הקודם, החלפת כפתור החזור במכשיר, כפתור מוגדר מראש אשר יבצע פעולה שנגדיר לו וזה רק חלק מהרעיונות.

הפטנט של גוגל יעבוד כך – גב המכשיר יחולק לארבעה חלקים (או יותר) כאשר כל חולק יהיה כמו כפתור אחר ויבצע פעולה אחרת אשר הוגדרה מראש. דבר זה יגביר את פונקציונאליות המכשיר ויגביר את מהירות עבודת המשתמש (או יהפוך אותנו לעצלנים יותר, תלוי איך מסתכלים על זה).

פטנט זה אינו חדש, כבר ב2006 רשמה אפל פטנט על "גב חכם למכשירי טאבלט" היעבוד על אותו עיקרון של הפטנט של גוגל, אך לא הציגה או שילבה אותם במכשיריה. עפ"י הערכות דבר זה יגרור למלחמת פטנטים נוספת כאשר שוב גוגל ואפל יהיו בראשה.

על פי הערכות, גוגל אכן תשלב את הפטנט במכשירי האנדרואיד הבאים, כאשר החלוצים כמובן יהיו הנקסוסים, אך לא ידוע מתי הפטנט ישומש מיכוון שנימצא עדיין בחיתוליו.

מקור.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

2 Comments

  1. 1_aviv
    11/03/2013 בשעה 09:46

    עכשיו רק נשער להם לטבוע את ps vita. רק שגוגל לא תדרוש כסף אלה התקנת מע"ה אנדרואיד על המכשיר 🙂

  2. black shark1
    16/03/2013 בשעה 21:36

    רגע איך יעבוד הפטנט אם יש מגן על המכשיר?

השאר תגובה