Airdroid 2: נסיעת מבחן


פורסם ב 25/01/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

Airdroid האפליקציה אשר עושה חיים קלים לכל משתמשי האנדרואיד ומאפשרת ניהול של המכשיר ללא חיבור פיזי למחשב, באמצעות הרשת האלחוטית, בקרוב תצא בגרסא חדשה – איתה נוכל לעשות את אותו הדבר, ללא חיבור אלחוטי (באמצעות הרשת הסלולרית).

החבר'ה מSAND STUDIO האחראים על Airdroid נתנו לנו את ההזדמנות להשתתף בניסוי הבטא של האפליקציה, אשר חוץ מהדברים הרגילים (העברת קבצים, תמונות, עריכת אנשי קשר, שליחת סמסים וכו') כעת נוספו פיצ'רים חדשים – מצלמה, ריבוי מסכים, מציאת המכשיר ועוד.

התחברות-

תחילה עלינו להירשם לשירות דרך האפליקציה במכשיר, בעיקרון אפשר להתחבר עם חשבון הגוגלפייסבוקטוויטר או ליצור משתמש חדש במערכת. בדיעבד, גם כאשר ביקשתי ליצור משתמש חדש וגם כאשר ביקשתי להתחבר עם פייסבוק בסופו של דבר הייתי צריך להזדהות עם טוויטר (או להירשם בשם שונה מהשם בטוויטר – Eladleev123 לדוגמא). לאחר ההרשמה הקצרה, נכנס לקישור בדפדפן במחשב שלנו, ושם נתחבר עם המשתמש שלנו. לאחר זיהוי והתחברות נוכל להתחיל לנהל את המכשיר דרך הרשת הסלולרית.

מסך הבית-

מסך הבית התעדכן וקיבל אפשרות למס' מסכי בית (בדומה ללינוקס) כאשר קיימים שני וידג'טים במסכי בית (מזג אוויר ולוח שנה) אבל אין אפשרות להוסיף וידג'טים נוספים. נוכל לערוך את המסכים כרצוננו ולהזיז את הוידג'טים בין מסכי הבית ואף להוסיף למסכי הבית קישור מהיר לתיקיה או איש קישר, או ליצור תיקיה חדשה. יש לציין כי כאשר נרצה להוסיף קיצור דרך נצטרך להמתין כדקה עד שהמידע יעלה (רשת סלולרית בכל זאת). אבל אופציה זו פונקציונאלית ביותר.


לוקיישן לוקיישן לוקיישן-

האפשרות (הממש שימושית בימינו) של מציאת המכשיר מאפשרת לנו למצוא את המכשיר שלנו במקרה של גניבה, נצטרך להזדהות שוב לצוריכי אבטחה ולאחר מכן היא תציג אותו על גבי המפה (בצורה מדויקת ביותר יש להגיד), אבל כאשר נרצה להשתמש באופציה זו, האפליקציה תבקש הרשאות Admin על המכשיר שלנו (בתמונה תוכלו לראות מה היא כוללת), דבר אשר אי אפשר להביא בכזאת קלות ראש, במיוחד שהאופציה לא עובדת כאשר הGPS מכובה, אז אם ההרשאות לא בשביל להפעיל את הGPS במצב כזה.. בשביל מה הם?

ללא חיבור GPS.

עם חיבור GPS.

באמת הכרחי?

מצלמה-

באמצעות אופציה זו נוכל לראות ולצלם את כל מה שהמצלמה של המכשיר שלנו רואה, גם אם המכשיר על Idle, הקרימינלים בינכם יכולים לחשוב כבר מה אפשר לעשות עם אופציה זו, בכל מקרה התמונות אשר המצלמה קולטת נוכל לשמור ישירות על המחשב או על הפלאפון. תנועת המצלמה כמובן לא זזה בצורה מושלמת אבל כמובן יש לזכור שאנחנו על רשת סלולרית.

תמונת אינסטגרם קלאסית?

צילום מסך-

על מנת לבצע צילום מסך על המכשיר נצטרך רוט למכשיר ולהביא לאפליקציה הרשאת רוט על המכשיר שלנו (האפליקציה לא בנויה לפרנואידים- גם רוט וגם אדמין), ולאחר שנאשר נוכל לצלם צילומי מסך ישירות מהדפדפן.

ToolBox-

בארגז הכלים אשר נוכל למצוא על המסך הראשי שלנו, נוכל לבצע פעולות מהירות- העלאת קובץ למכשיר, פתיחת קישור במכשיר, קליפבורד, והתקנת אפליקציות במהרה.

ניהול חבילת גלישה-

במידה ויש לכם חבילת גלישה מוגבלת, האפליקציה מאפשרת לכם לנהל את כמות השימוש – לבדוק בכל רגע כמה מידע נשלח ואף להוסיף הגבלה שאחריה האפליקציה תתנתק.

חוויה כללית-

החוויה הכללית מדהימה. אני משתמש באפליקציה עוד מימי הראשונים, והיא חוסכת הרבה כאב ראש. רואים שיש הרבה מחשבה ועבודה על האפליקציה והיא שימושית ביותר. יש מס' דברים לא ברורים כמו האדמין שלא לצורך, אבל אני מאמין שהכוונה מאחורי זה זה הפעלת הGPS במידה והוא מכובה, וזה יסתדר בשיחרור הרשמי של האפליקציה. מומלץ, ואף חובה, לכל משתמש אנדרואיד.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

16 Comments

 1. sagalt
  25/01/2013 בשעה 21:15

  לא הבנתי. איך בדיוק אני נכנס למצלמה דרך המחשב? אין לי אפשרות להיכנס לאפליקצית המצלמה שלי.

 2. eladleev
  25/01/2013 בשעה 21:27

  sagalt- מה שהצגתי פה זה אפליקצית בטא אשר קיבלתי לנסות. הגרסא הקיימת כיום במרקט היא הראשונה ואינה כוללת את הפיצ'רים הללו.

 3. 1_aviv
  25/01/2013 בשעה 21:30

  הממשק נראה קצת מגוכך.כאילו הלו אתם סך הכול אפליקציה לא מערכת הפעלה. אבל יכול להיות שזה שימושי לא ניסיתי.

 4. barina
  25/01/2013 בשעה 22:31

  מת על AIRDROID! אני אבקש גם את הבטא :P….

 5. zur_d
  26/01/2013 בשעה 00:24

  הטלפון צריך לעבור ROOT בשביל הפיצ'ר של המצלמה ??

  בגלל שבגירסה הראשונה הוא דורש את זה לצילום מסך

 6. isdanield
  26/01/2013 בשעה 01:19

  גם אני עם הבטא של הגרסה השנייה, קיבלתי אותה ישר כשיצאה והיא מעולה!
  אפילו שלחתי להם פידבק עם הצעה כלשהי והם קיבלו אותה והבטיחו שישלבו אותה בגרסה הרשמית, נראה כמה הם יעמדו בהבטחה שלהם 🙂

 7. egger
  26/01/2013 בשעה 12:03

  אם תלחץ באופציה של מציאת מיקום על סימון של מקום המכשיר תוכל לשלוח הודע למכשיר , להפעיל את הצילצול , לנעול אותו או למחוק אותו
  ולכן יש לאשר הרשאות ADMIN

 8. androidsystems
  26/01/2013 בשעה 15:04

  היה לי אותה שבוע, מעפנה!!! לא שימושית חסר בה המון פיצרים. וכל פעם שאני מתחבר מבקש קוד ומשנה לי כתובת FTP הסרתי אותה!!

 9. haimn
  26/01/2013 בשעה 19:58

  הרבה מהאופציות שציינת קיימות גם היום, למשל:
  מסך הבית התעדכן וקיבל אפשרות למס' מסכי בית (בדומה ללינוקס) כאשר קיימים שני וידג'טים במסכי בית (מזג אוויר ולוח שנה) – קיים.
  בארגז הכלים אשר נוכל למצוא על המסך הראשי שלנו, נוכל לבצע פעולות מהירות- העלאת קובץ למכשיר, פתיחת קישור במכשיר, קליפבורד, והתקנת אפליקציות במהרה – קיים
  צילום מסך – קיים.

 10. asafmoraz
  26/01/2013 בשעה 21:18

  androidsystems: מעפנה? לא שימושית? נראה לי שאתה לא מדבר על אותה האפליקציה. מדובר באחת האפליקציות השימושיות והמגניבות ביותר שקיימות. לפי מה שאתה אומר, כנראה שאתה לא יודע לתפעל אותה כמו שצריך. אפשר לקבל כתובת קבועה כדי להתחבר לאפליקציה ואפשר גם להגדיר סיסמה קבועה. החבר'ה שמה בסך הכל מנסים להגן על הפרטיות ועל הביטחון שלך בגלל טבעה של האפליקציה. ללא צל של ספק מדובר כאן באפליקציה חובה!

 11. mengil
  26/01/2013 בשעה 22:35

  סיקור ממש יפה ומלא, מחכה בקוצר רוח.
  מעניין שאנדרואיד עצמו לא נותן את האפשרות קצה על קצה הזו.
  נשמע מאוד מועיל ומוסיף המון.

 12. yitzy
  27/01/2013 בשעה 01:15

  תיקון חשוב לגבי ה"ניהול חבילת גלישה":

  "AirDroid Internet is still under early beta test. To control our cost, there's a free monthly data usage quota of 1 GB for you. If you need more, please contact us. We may add options of increasing it later."

 13. haimn
  27/01/2013 בשעה 13:43

  לכל מי שרוצה לנסות את הבטא, הנה קישור להורדה: http://airdroid.com/invite/airdroid_v2.apk
  הקישור הוא להורדה מהאתר שלהם, אז אין מה לחשוש…

 14. oferusa
  27/01/2013 בשעה 16:27

  את ה BATA למי שרוצה לנסות ..
  http://airdroid.com/invite/airdroid_v2.apk

 15. sgboaz
  29/01/2013 בשעה 11:28

  בעבר לפני האנדרואיד הייתי עם ווינדוס מובייל
  שם הייתה אפליקציה שהייתה מראה לי את כל המכשיר ונותנת להשתלט עליו מהמחשב
  כלומר , יכלתי מהלפטופ להפעיל ולהשתמש בכל האפליקציות שקיימות במכשיר

  יש משהו כזה גם לאנדרואיד ?

 16. kinging
  02/02/2013 בשעה 21:01

  1_aviv:
  מסכים בהחלט!!! הם ממש פיתחו מערכת הפעלה משלהם, וזה קצת דפוק… מישהו יודע איך להוסיף וידג'טים למסך הבית בhttp://web.airdroid.com/???

השאר תגובה